Zavřít reklamu

Letošek by se dal u Applu označit za rok služeb. Zatímco ale Apple News+ a Apple Card už jsou pro uživatele ve vybraných zemích dostupné, na herní platformu Apple Arcade a videoslužbu Apple TV+ stále čekáme. Podle zahraniční agentury Bloomberg si na konkurenci Netflixu z režie Applu počkáme ještě do listopadu a měsíční cena služby by se měla zastavit na stejné částce jako u základního členství Apple Music.

Když Apple na keynote v březnu představoval televizní službu TV+, nezmínil se o výši ceny měsíčního předplatného, ani o datu spuštění. Dočkali jsme se pouze oznámení neurčitého termínu „na podzim.“ Jak ale prozrazují zdroje Bloombergu, Apple TV+ má být pro běžné uživatele zpřístupněna v průběhu listopadu. Přesný termín Apple pravděpodobně oznámí už za tři týdny na tradiční podzimní konferenci, jež budou věnována premiéře nových iPhonů a Apple Watch.

O něco zajímavější je pak informace o výši ceny měsíčního tarifu. Ta by měla činit 9,99 dolaru, tedy stejně jako u základního předplatného Apple Music. Hrubým přepočtem podle aktuálního kurzu by u nás měl tarif vyjít na 207 Kč měsíčně. Pokud ale Apple i na tuzemském trhu zachová stejnou cenovou politiku jako u Apple Music, pak by TV+ mohla české uživatele stát jen 149 Kč měsíčně – právě tolik u nás stojí hudební streamovací služba, byť v USA vychází na necelých deset dolarů.

Podobně jako u herní služby Apple Arcade, také v případě Apple TV+ nabídne společnost měsíční předplatné na zkoušku zdarma. Půjde o vcelku logický krok, jelikož obsah bude zpočátku značně omezený. Apple má údajně při startu nabídnout jen pětici seriálů, konkrétně The Morning Show se Stevem Carellem a Jennifer Aniston, Amazing Stories od Stevena Spielberga, See s Jasonem Momoa, Truth Be Told s Octavií Spencer a dokumentární sérii o extravagantně řešených domech s názvem Home.

Jak rychle bude přibývat další obsah, je v současné době pouze otázkou. Podle dostupných informací budou epizody originálních seriálů zveřejňovány ve frekvenci tří dílů týdně. Kupříkladu Netflix vydává celou sérii seriálu najednou, naproti tomu HBO volí pro jednotlivé epizody zpravidla týdenní frekvenci. Řešení Applu tak představuje jakýsi kompromis.

Apple TV+
.