Zavřít reklamu

Ihned po představení AirTagu si produkt dokázal získat obrovskou dávku popularity. Jedná se totiž o lokalizační přívěsek, jehož úkolem je jablíčkářům pomoct s hledáním věcí, případně i zabránit jejich ztrátě. Zařízení pro svou funkčnost využívá síť Najít, do které se řadí ostatní jablečné produkty a dohromady tak dokážou nabídnout poměrně přesné údaje i o ztracených produktech. AirTag jako takový je ale sám o sobě lehce nepraktický, kvůli čemuž je nutné přikoupit buďto pouzdro nebo klíčenku. Obyčejné vzory ale nemusí bavit každého. Pojďme se proto podívat na nejzajímavější příslušenství, které vám pomohou váš AirTag parádně ozvláštnit.

Pouzdro AhaStyle v podobě pokeballu

Začněme nejprve něčím „obyčejnějším“, jako je například pouzdro AhaStyle. Jedná se o prakticky zcela obyčejné silikonové pouzdro s poutkem, které je však zajímavé díky svému designu. Po vložení AirTagu totiž připomíná pokeball z legendárních Pokémonů. Díky přítomnosti poutka lze samozřejmě přichytit prakticky k čemukoliv, od klíčů, přes batoh, až po vnitřní kapsy oblečení.

ahastyle airtag silikonové pouzdro red/blue
Zdroj: alza.cz

Nomad Leather Keychain

Z těch „normálních“ musíme ještě uvést další ne tak úplně tradiční pouzdro Nomad Leather Keychain. Jak už ze samotného názvu vyplývá, tento kousek je konkrétně z kůže, což doplňuje kovový kroužek. Konkrétně má zajišťovat pohodlnost a vyšší bezpečnost, přičemž jedinou zajímavostí je, že AirTag vůbec neodhaluje. Namísto toho je kompletně uzavřen v obalu z kůže, který jej chrání před okolními vlivy, aniž by nějak podstatně snižoval jeho dosah.

Spigen Air Fit Card Case

Pojďme se už ale přesunout k něčemu zajímavějšímu. Tím může být zajímavá klíčenka Spigen Air Fit Card Case, která na první pohled působí jakožto karta, do jejíhož středu se umisťuje právě AirTag. Vyrobena je z kvalitního termoplastického polyuteránu, což lokalizátoru zajišťuje maximální možnou odolnost vůči poškození. Bezesporu největší zajímavostí je ale již nakousnutý design připomínající platební kartu. To jde ostatně ruku v ruce s elegantně bílým provedením. Jelikož však AirTag není úplně plochý, je nutné počítat s určitou tloušťkou. Zároveň také nesmíme zapomenout zmínit praktickou karabinu pro připnutí.

Nomad AirTag Card

Podobně jako výše uvedená klíčenka Spigen Air Fit Card Case je na tom i Nomad AirTag Card. Jedná se o prakticky stejnou klíčenku pro AirTag, která si nese podobu platební karty a samotný lokalizační přívěsek ukrývá ve svém středu. V tomto případě ale výrobce vsadil na černé provedení. Pravdou zůstává, že právě použití černé vytváří skvělý kontrast v kombinaci se stříbrným AirTagem, o čemž se ostatně můžete přesvědčit sami v níže přiložené galerii.

Nomad Glass Strap

Pokud ve své výbavě máte drahé (sluneční) brýle, které střežíte jako oko v hlavě, pak by se vám mohla hodit „šňůrka“ Nomad Glass Strap. Ta totiž do sebe ukryje samotný AirTag a následně slouží k tomu, aby se připnula k již zmiňovaným brýlím, díky čemuž je zároveň můžete nosit i na krku. S pomocí tohoto doplňku tak lze poměrně jednoduše integrovat lokalizační schopnosti AirTagu i do brýlí, což by většinu lidí dost možná ani nenapadlo.

Rugged Pet Tag

Apple při představení AirTagu zmínil, že tento lokalizační přívěsek neslouží pro sledování psů ani dětí. Výrobci příslušenství na tohle téma mají ale trošku odlišný názor, o čemž vypovídá Nomad Rugged Pet Tag. Prakticky se totiž jedná o voděodolný obojek pro psy, který má zároveň připravené místo právě pro jablečný lokalizátor AirTag. Jednoduše jej do obojku stačí vložit, nasadit jej vašemu psovi a máte hotovo.

Držáky na kola

Řada výrobců zároveň přišla i s nejrůznějšími držáky pro AirTagy na jízdní kola, kde se lokalizátory ostatně skvěle hodí. Skvělým příkladem může být německá firma Ninja Mount. V její nabídce se totiž nachází hned tři různé držáky, které lze na kolo pevně našroubovat, díky čemuž je pak AirTag v maximálním bezpečí a není třeba se o něj jakkoliv strachovat, nezávisle na tom, v jakém terénu nejčastěji jezdíte. Z nabídky musíme jednoznačně poukázat na bikeTag bottle. Tento držák ukryje AirTag pod lahví na vodu, což vám umožní sledovat vaše kolo, aniž by byl lokalizátor vůbec viditelný.

Pouzdro se šňůrkou

Někomu také může vyhovovat obyčejné pouzdro na delší šňůrce, díky čemuž se s AirTagem snadno manipuluje. Na druhou stranu je nutné počítat s tím, že se nejedná o úplně vhodnou variantu například v případě, kdy si chcete tento lokalizátor upnout na klíče a podobné. Konkrétně máme na mysli Tactical Airtag Beam Rugged Case. Jedná se o poměrně praktické pouzdro se zmiňovanou šňůrkou, které je k dostání za pakatel. Tím nejlepším však je, že si můžete vybrat z celkově deseti barevných variant.

Tactical Airtag Beam Rugged Case
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Pouzdro ve formě samolepky

V závěru ještě nesmíme zapomenout zmínit pouzdra, která můžete umístit doslova kamkoliv. Z jedné strany jsou totiž lepící a vám tak pouze stačí, abyste dovnitř nejprve umístili samotný AirTag a následně jej i s pouzdrem nalepili na požadovanou věc. V drtivé většině případů si ale musíte dát pozor, jelikož většina takovýchto kousků je určena jen pro jedno nalepení.

Přináší to však s sebou řadu parádních benefitů. Právě takto totiž můžete nalepit AirTag například do auta, respektive do přihrádky u spolujezdce, na vaše cennosti a další předměty, které chcete mít „neustále na očích“. Možností je několik a vše záleží jen na samotném jablíčkáři.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více