Zavřít reklamu

Na začátku letošního roku začal Apple prodávat limitovanou edici Apple Watch Series 6, která nesla název Black Unity. Sama společnost tuto nabídku označovala jako limitovanou, i když byly hodinky k dostání až do jejich vyřazení z katalogu, tedy do pátku 8. října, kdy je nahradily Apple Watch Series 7. Řemínek této „limitky“ je ale pořád k dispozici. 

Samy hodinky se oproti základní konfiguraci příliš nelišily. Jednalo se prakticky jen o vygravírovaný nápis Black Unity na spodní straně hodinek ve vesmírně šedém provedení. Ručně sestavený řemínek ze tří kusů barevného fluoroelastomeru pak nesl charakteristické barvy panafrické vlajky, přičemž kolík jeho spony byl ještě opatřeny hesly „Truth. Power. Solidarity.“ (Pravda. Síla. Solidarita.). Po softwarové stránce pak přibyl i dynamický exkluzivní ciferník ve stejných barvách. A to je vše, cena byla shodná se standardní sérií.

Black Lives Matter a další 

Vytvoření této série bylo jistě záslužné, protože Apple vyjma (PRODUCT)RED kampaně podporuje mnohé organizace, které se zasazují o rasovou rovnoprávnost a spravedlnost. Jedná se např. o hnutí Black Lives Matter které organizuje kampaně za spravedlnost, aktivně se staví proti násilným činům a vytváří prostor pro černošskou představivost a nápaditost, nebo European Network Against Racism, tedy celoevropskou síť proti rasismu a mnoho dalších.

Apple Watch Series 6 Black Unity 2

Apple tedy chtěl tuto komunitu patřičně podpořit, což se mu možná i povedlo, protože návrh samotné série svěřil do rukou černošským kreativcům a jejich kolegům v Applu na oslavu a uznání černošské historie a kultury. Možná by si ale měl zopáknout, definici slova „limitovaný“. Jistě, samotné hodinky už u něho nekoupíte, ale sportovní řemínek Black Unity nabízí pořád. Za 1 290 Kč jej můžete koupit ve dvou velikostních variantách, tedy té 40 a 44mm. První verze je k dispozici za 4 až 5 týdnů, druhá pak za 5 až 7 týdnů. Jestli se je Apple jen snaží vyprodat, nebo budou stále součástí nabídky, známo není. Stejně tak je otázkou, proč jej nepřestal prodávat i se samotnou sérií Apple Watch.

Význam slova limitovaný je totiž ohraničený – od nějaké meze do nějaké druhé. Začátek je zde samozřejmě začátkem prodeje, druhá mez by mohla být jejím ukončením. Pokud jsme se ale dočkali představení Apple Watch Black Unity jako celku, mohl Apple sérii i jako celek zaříznout, a ne být jen pro smích tím, že si potřebuje vyprodat sklady. Anebo je pravda někde jinde a dočkáme se i stejné limitky Apple Watch Series 7? 

.