Zavřít reklamu

V pátek odstartoval předprodej Apple Watch Series 7, přičemž v pátek 15. října budou oficiálně v prodeji. Vyjma jejich největší novinky, tedy zvětšeného pouzdra spolu s větším displejem, u nich Apple deklaruje i rychlejší nabíjení. 

Apple konkrétně zmiňuje, že předělal celý jejich nabíjecí systém, aby hodinky dokázaly do akce naskočit ještě rychleji. Aktualizoval tedy jejich nabíjecí architekturu, a přiložil jim do balení rychlonabíjecí USB-C kabel. Uvádí, že z nuly na 80 % kapacity jejich baterie je nabijete za 45 minut. V případě předchozích generacích jste se na tuto hodnotu dostali za cca hodinu nabíjení.

Pro lepší sledování spánku 

Není to ale to jediné. Společnost ví, že chceme s jejími hodinkami sledovat i průběh našeho spánku. Jenže většina uživatelů svá elektronická zařízení nabíjejí právě přes noc. U Apple Watch Series 7 vám však bude stačit jen 8 minut nabíjení na 8 hodin sledování spánku. Ať je tedy máte večer vybité jakkoli, než se odeberete ke spánku, stáčí vám je jen na takovouto chvilku připojit k nabíječce.

Tato čísla vycházejí z testování předvýrobního modelu hodinek, ke kterým byl připojený nový magnetický rychlonabíjecí USB-C kabel a 20W USB-C napájecí adaptér společnosti. A to je právě ta podmínka k dosažení zmíněných hodnot. Společnost totiž zmiňuje, že se novinka oproti Series 6 nabíjí o 30 % rychleji. Jenže starší generaci při svém testu dobíjela jen magnetickým nabíjecím kabelem a 5W nabíjecím adaptérem.

Pokud si pak myslíte, že vám nový kabel ve spojení se starší generací hodinek dopomůže dosáhnout stejných hodnot, musíme vás zklamat. Sám Apple totiž upozorňuje na fakt, že rychlé nabíjení je kompatibilní jenom s Apple Watch Series 7. Ostatní modely se tedy i nadále budou nabíjet běžnou rychlostí. Větší displej novinky pak také sice má větší spotřebu, ale i tak si hodinky uchovaly 18h výdrž. I tato generace s vámi tedy udrží krok po celý den.

Diskuze k článku

    Při kombinaci přiloženého USB-C kabelu, 20W Apple adaptéru a wattmetru se ukáže, že odběr ze zásuvky je trvale cca 3,7 W. Paradoxně pokud se u nabíjení rozsvítí displej, hodnota klesne…

celý text

Čtěte více