Zavřít reklamu

Unit Portables je švédská společnost vyrábějící důmyslné brašny a pouzdra s neotřelým designem, kterými cílí na mladší skupinu zákazníků. Vyzkoušeli jsme jejich cestovní tašku s označením Unit 05, jež si můžete uzpůsobit podle svých potřeb…

Unit 05 se cestovní taška od Unit Portables nejmenuje náhodou. Švédové totiž své produkty značí od Unit 01 až v současné chvíli po Unit 16. V nabídce jsou brašny, batohy, pouzdra na notebooky i tablety, přičemž každý produkt má vlastní označení a mezi sebou jdou různě kombinovat. Jednak se prodávají v setech a jednak si můžete různé doplňky k brašnám a dalším taškám dokoupit.

Námi testovaná cestovní taška Unit 05 přichází v balení společně s Unit 06, Unit 07 a Unit 08 – síťkovanou toaletní taškou, pouzdrem na notebook a taškou na napájecí adaptér a kabely. Tyto doplňky lze použít samostatně, ale jejich výhoda je především v tom, že jdou přichytit na vnitřní i vnější část velké cestovní tašky.

Využití pro cestovní tašku o rozměrech 32 × 46 × 21 cm nejvíce vystihuje její anglický název Overnight Bag, tedy taška „na přespání“, ideálně na víkendový výlet. Vhodným společníkem může být i v letadle. Produkty Unit Portables jsou založeny na elegantní jednoduchosti a funkčním designu, kterým se chtějí vkloubit mezi již zaběhnuté nudné brašny a snobské módní tašky.

Proto toho samotná cestovní taška Unit 05 ve své podstatě ani příliš nenabízí. Jeden velký úložný prostor a malá postranní kapsa, oboje ukryté pod zipem. Mnozí jistě uvítají, že má jak ucha pro uchopení do ruky, tak pás na nošení přes rameno.

Důležitou roli v důmyslném systému Unit Portables nicméně hrají již zmíněné doplňky (Unit 05/06/07). Každé pouzdro či taštička pro osobní potřeby totiž na sobě mají cvočky, kterými je můžete přichytit k velké cestovní tašce, zvenčí i zevnitř. Zvenčí můžete přichytit například toaletní tašku s nejnutnějšími věcmi, abyste pokaždé nemuseli hledat v útrobách velké kapsy, naopak uvnitř si můžete ke straně tašky přichytit notebook, aby se vám neválel mezi dalšími předměty.

Pokud přichycujete toaletní tašku zvenku, nemusíte se bát, že by ji mohl někdo jednoduše strhnout. Cvočky jsou poměrně bytelné, navíc hned čtyři a strhnout všechny čtyři najednou je prakticky nemožné. Polyesterovému materiálu nevadí ani trocha deště, takže ani z tohoto pohledu nic nebrání využití vnějších úchytů.

Unit Portables vedle zmíněných prvků nabízí také obal na tablet (Unit 04), pouzdro na dokumenty (Unit 09) nebo obal na telefon (Unit 10). Pod označením Unit 01 se nachází taška přes rameno, Unit 15 je batoh a Unit 16 je tzv. Tote bag. I tyto tašky a batohy na sobě mají úchyty pro menší doplňky s cvočky, takže pokud máte víc produktů od Unit Portables, můžete je skutečně kombinovat dle libosti.

Za cestovní tašku Unit 05/06/07/08 zaplatíte 2 475 korun, což není s ohledem na ceny konkurenčních produktů nijak závratná částka. Zboží od Unit Portables je stylové a rozhodně nevypadá lacině, naopak detaily jako nášivky s označením mu dodávají ten správný šmrnc.

děkujeme oficiálnímu eshopu UnitPortables.cz. Ve spolupráci s ním jsme pro čtenáře Jablíčkáře připravili možnost získat kupón na 200 Kč z hodnoty objednávky. Stačí připsat kód „jablickar do poznámky v objednávce a sleva bude dodatečně odečtena. Akce platí do 1. října 2013.

.