Zavřít reklamu

Apple má ve svém Apple Online Store poměrně jasnou strategii toho, jak stará zařízení prodává s ohledem na vydávání jejich novějších generací. Pokud se vám ale nechce utrácet za ty aktuální, protože se spokojíte se staršími, už je v jeho obchodě nenajdete. To ale nemusí znamenat, že by je nenabízely jiné e-shopy a kamenné prodejny. 

Telefony iPhone 

V Apple Online Store najdete poměrně široké portfolio jeho telefonů iPhone. Samozřejmě je zde iPhone 13, 13 Pro, ale i již rok starý iPhone 12, dva roky starý iPhone 11 a také iPhone SE 2. generace. Kdybyste však měli zálusk na iPhone 12 Pro, tak konkrétně jeho Apple s příchodem třináctek ze svého portfolia vyřadil. Stejný osud postihl i iPhone XR, kterého v nabídce nahradil iPhone 11.

Vzhledem k aktuální předvánoční sezóně a množství slev v rámci černého pátku, se je sice vyplatí koupit teď, neznamená to ale, že po Vánocích by již nebyly k dispozici. Právě tyto „vysloužilé“ modely budou prodejci nabízet minimálně do doby, než Apple představí další generaci tohoto zařízení. V případě telefonů tedy iPhone 14. Pokud se pak dočkáme iPhonu SE 3. generace, i tu druhou jistě nějakou chvíli v rámci takovéto distribuce seženete.

Apple Watch 

Series 3 je v tomto případě výjimkou, protože tento model chytrých hodinek si společnost ve svém portfoliu stále drží kvůli jeho cenové dostupnosti, i když tyto hodinky už jasně cílí jen na nenáročné uživatele. S jistým ohledem se to dá říci i o Apple Watch SE, které byly představeny spolu se Series 6, a společnost je stále oficiálně nabízí. S jistotou se dá říci, že až Apple zařízne Series 3, tak právě model SE zaujme jejich místo.

Aktuálně zde máme jako nejnovější model Series 7, přičemž Apple Online Store už nenabízí možnost koupě Series 6, tedy jen rok starého modelu. Napříč e-shopy a kamennými obchody je jich ale dostatek, to samozřejmě za příznivější cenu, než kolik stojí nové hodinky Series 7. V různých výprodejích se dají ještě pořídit Series 5, i když u nich už musíte hledat. K dispozici také nejsou všechny jejich variatny, což je právě oproti Series 6, které budou s jistotou dostupné až do představení Series 8, rozdíl.

iPad 

Protože iPad zatím nemá u Applu žádnou SE sérii, společnost s každou novou jeho generací přestane tu starou automaticky prodávat. Ať už se jedná o standardní model, který přichází každý rok, modely mini, Air nebo Pro. Aktuálně je však situace poměrně neslavná, to alespoň co se týče základního modelu, který je vyprodaný nejen u Applu, ale i jiné distribuce. Pokud byste pak chtěli sáhnout po předchozí generaci, tedy té 8., tak ji sice seženete, ale za neúměrně vysokou cenu, která je postavená jen o několik málo stokorun níže, než v případě nové 9. generace.

iPad mini 6. generace pak přinesl nový bezrámečkový design po vzoru iPadu Air, nicméně stále můžete sehnat i jeho předchozí 5. generaci s tlačítkem plochy. Základní varianty jsou ale spíše vyprodané a nechcete-li čekat, musíte sáhnout hlouběji do kapsy a pořídit si buď verzi s Cellular nebo vyšším interním úložištěm. Jakmile se však trh stabilizuje z vánočního náporu, dá se očekávat, že budou zase běžně skladem. 

.