Zavřít reklamu

Společnost Apple v rámci akce California Streaming představila novou generaci svých hodinek, tedy Apple Watch Series 7. Má výrazně tenčí design a větší Always-On Retina displej s tenčími rámečky. Vzhledem k tomu je celkově optimalizováno i uživatelské rozhraní, které nabízí lepší čitelnost a snadnější použití. Nechybí třeba plnohodnotná QWERTZ klávesnice nebo ta pojmenovaná jako QuickPath, a která vám umožní zadávat znaky přejížděním prstu po nich. Baterie zůstala na celodenní 18hodinové výdrži, přibylo ale o 33 % rychlejší nabíjení. Pojďme se podívat na vše, co jste chtěli vědět o Apple Watch Series 7.

Větší displej, menší rámečky 

Celý uživatelský zážitek z hodinek se samozřejmě točí kolem většího displeje, na kterém je dle Applu všechno lepší a praktičtější. Series 7 jsou prý ztělesněním zatím nejvelkolepějších a nejodvážnějších nápadů společnosti. Jejím cílem bylo sestrojit větší displej, ale přitom nezvětšovat rozměry samotných hodinek. Díky této snaze je tak rámeček displeje o 40 % menší, díky čemuž se plocha obrazovky zvětšila o skoro 20 % oproti předchozí generaci Series 6. V porovnání se Series 3 je to o 50 %.

Displej pořád disponuje funkcí Always-On, takže na něm neustále přečtete důležité informace. Nově je také o 70 % jasnější. O samotném skle pak Apple prohlašuje, že nabízí největší odolnost proti prasknutí. Ve svém nejsilnějším místě je o 50 % tlustší než u předchozí generace, a díky tomu samozřejmě i pevnější a celkově odolnější. Pevnost a odolnost proti prasknutí však zvyšuje i plochá spodní strana. Dotykový snímač je teď integrovaný do OLED panelu, takže s ním tvoří jeden díl. To společnosti umožnilo snížit tloušťku nejen displeje, ale i rámečku a vlastně také celých hodinek při zachování certifikace IP6X. Voděodolnost je udávaná do 50 m. Apple k ní konkrétně říká:

„Apple Watch Series 7, Apple Watch SE a Apple Watch Series 3 jsou voděodolné do hloubky 50 metrů podle normy ISO 22810:2010. To znamená, že se dají používat u hladiny, například při plavání v bazénu nebo v moři. Neměly by se ale používat při přístrojovém potápění, vodním lyžování a jiných aktivitách, při kterých se dostanou do kontaktu s rychle se pohybující vodou nebo do větších hloubek.“

Baterie a výdrž 

Mnozí by možná uvítali zachování rozměrů a zvětšení baterie. Apple Watch Series 7 mají ale celý nabíjecí systém přepracovaný tak, aby hodinky dokázaly udržet předchozí výdrž. Apple tedy deklaruje, že hodinky se nabíjejí až o 33 % rychleji, kdy vám pouhých 8 minut jejich připojení ke zdroji vystačí na 8 hodin sledování spánku a za 45 minut jim dobijete až 80 % kapacity baterie. Je tak zřejmé, co si tím Apple slibuje. Za monitoring spánku byl hojně kritizován. 8minutový prostor před spánkem ale jistě najdete, abyste si hodinky dali nabíjet, a ty vám pak celou noc měřili potřebné hodnoty. Je ale třeba zmínit, že u všech zmíněných hodnot Apple uvádí „s použitím rychlonabíjecím USB-C kabelem“.

Materiály a barvy 

K dispozici jsou dvě zpracování pouzdra, tedy klasicky hliníkové a ocelové. O žádné keramice ani titanu nepadlo ani slovo (i když možná bude titan dostupný na vybraných trzích). S jistotou můžeme říci jen barevné varianty hliníkové verze. Ty jsou zelená, modrá, (PRODUCT)RED červená, hvězdně bílá a temně inkoustová. Ocelové verze Apple na svých stránkách sice zmiňuje, jejich barvy, vyjma zlaté, ale neukazuje. Dá se však předpokládat, že dalšími bude šedá a stříbrná.

On toho Apple Online Store ostatně neukazuje více. Neznáme totiž dostupnost ani přesné ceny. Hláška „později na podzim“ totiž může znamenat i 21. prosince. Ceny na svém webu Apple neuvádí, i když známe ty americké, které jsou stejné jako u Series 6. Pokud bychom tedy vycházeli z tohoto, dá se předpokládat, že by se jednalo o 11 490 Kč v případě menší a 12 890 Kč v případě větší varianty hliníkového pouzdra. Nikdo na celé události také nezmínil výkon. Kdyby byly Apple Watch Series 7 mílovými kroky napřed, jistě by se tím Apple pochlubil. Protože tak neučinil, s největší pravděpodobností je obsažen čip z předchozí generace. Potvrzují to nicméně i zahraniční média. Neznáme ani rozměry, ani váhu, ani třeba rozlišení displeje. Apple totiž na svých stránkách nezahrnul Series 7 ani do srovnání. Víme tak už jen to, že i nová generace bude podporovat řemínky o původních velikostech a že spolu s novinkou přišly aktualizované jejich barvy.

Software 

Apple Watch Series 7 budou samozřejmě distribuovány s watchOS 8. Vyjma všech již v červnu na WWDC21 představených novinek dostane nová generace hodinek Applu tři speciální číselníky, které jsou odladěné jejich většímu displeji. Je zde také nová aplikace Mindfulness určená ke sledování rychlosti dýchání ve spánku, detekce pádu na kole a mnohá vylepšení v Apple Fitness+, které nás nemusí příliš zajímat, protože v České republice není tato platforma dostupná.

.