Zavřít reklamu

Když kupujete iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a další produkty Applu skrze jeho on-line obchod, dostanete je pěkně naservírované na stříbrném podnose. Jakmile ale chcete sáhnout po doplňcích, tak se musíte vybavit jistou mírou trpělivosti. Hledání v příslušenství totiž zrovna intuitivní není, nabídkou a cenami obchod také rozhodně nevyniká. 

Chcete-li nakoupit v Apple Online Store doplňky, tak je najdete v předposlední záložce horního pásu nabídky. Po jejím rozkliknutí se vám zde však ukážou převážně produkty Applu, tedy nejen jeho kryty a řemínky k Apple Watch, ale třeba i AirTag nebo AirPody. I když mají ty svojí vlastní sekci, Apple je pořád bere jen jako doplňky, a tak vám je pro jistotu předkládá i zde. Samotné příslušenství pak můžete procházet podle kategorií nebo produktů, pro které je sháníte.

Je to o ceně 

Pokud vám pak v sekci Novinky nabídne AirPody 3. generace, je to v celku pochopitelné, proč jsou ale vedle AirPody Pro představené v roce 2019 je otázkou. Podobných nelogičností samozřejmě najdete více. Je samozřejmé, že se pak Apple snaží promovat zejména své produkty, nicméně je otázkou, proč vlastně nabízí ty výrobců třetích stran. Jejich nabídka je nejen poměrně omezená, málo kdy aktualizovaná, a především také dražší.

Třeba Stativ JOBY GripTight PRO TelePod je zde za cenu 2 499 Kč, napříč internetem se dá ale sehnat o 500 Kč levněji. Chytrý termostat Netatmo stojí u Applu 4 990 Kč, e-shopy jej mají od 3 700 Kč. Chytré domácí tlačítko Eve Button nabízí Apple za cenu 1 489 Kč, internet vám jej najde i za 1 029 Kč. A to se nejedná o žádné pofiderní obchody, ale ty největší v České republice. Gimbal Combo DJI Osmo Mobile 3 zde pak sice najdete za srovnatelnou cenu, jako na internetu, ale další modernější jeho generace byste zde už hledali marně, a to už zde máme generaci 5. 

Mizerná nabídka je třeba i když si rozkliknete kategorii dronů. Najdete zde DJI Mini 2 Fly More Combo, DJI Mavic Air 2 a DJI Mavic Air 2 Fly More Combo. To je vše. Ze sluchátek pak Apple nabízí jen své AirPody a Beats, jejichž nabídka je také velice omezena, a to prakticky na pouze na pět modelů. Přenosný Bluetooth reproduktor pak v celém Apple Online Store naleznete jen jeden jediný, a to už obstarožní Beats Pill+.

Po projití celé nabídky vám tak vlastně přijde na mysl, proč vůbec v Apple Online Store nakupovat? Jistě, jeden důvod může být ten, že nakupujete přímo u Applu, a druhý, že zde najdete třeba i všechny barevné varianty krytů, které třeba APR nebo jiný prodejci mít nemusí. Jenže i když je zde pak nabídka „Jen u Apple“, rozhodně neobsahuje nic, co byste skutečně museli mít a u Applu to tak kupovali ve velkém. Společnost by tedy se svým obchodem měla něco dělat. Takhle to totiž nevypadá ani pěkně, ani věrohodně a už vůbec ne výhodně. 

.