Zavřít reklamu
iWant

Neslyšíte volajícího? Pomůže tyčinka na čištění úší a líh

iWant

V posledních týdnech jsem volající přestal doslova slyšet a pro volání jsem musel používat buď AirPods nebo jsem raději veškeré hovory vybavoval v kanceláři při hlasitém odposlechu. Bohužel se mi problém vyskytl přibližně ve stejné chvíli, kdy jsem přešel na iOS 11 a proto jsem si myslel dlouhou dobu, že se jedná o softwarový problém s novou verzí iOS. Až po čase mi Juraj Kluvánek z iStores poradil radu, kterou věřím, že ocení velká řada uživatelů nejnovější telefonů.

Proč říkám nejnovějších? Protože se problém týká telefonů s certifikací proti postříkání vodou, tedy iPhone 7, iPhone 7 plus a nových iPhonů 8. Problém je totiž v tom, že tyto telefony obsahují membránu, přes kterou sice nepronikne do sluchátka voda, ale bohužel se na ní zachytává prach a špína. Věřte nebo ne, i ten nejčistotnější člověk na světě má po roce používání na membráně vrstvu špíny, která ji doslova ucpe a vy poté slyšíte volajícího extrémně potichu. Při běžném čištění, které dělá aspoň čas od času každý z nás, tedy když vezmete nějaký hadřík a okenu nebo speciální čistící roztok na displej a přejedete s ním celý svůj telefon, se membrána nevyčistí, spíše naopak, hrozí že do ni zanesete ještě větší množství špíny.

Membránu lze vyčistit přitom poměrně snadno, stačí použít vatovou tyčinku na čištění uší, kterou namočte do liho-benzín, líhu, lékařského benzínu nebo klidně i v případě nouze do obyčejné okeny s obsahem alkoholu. Štětičkou poté přejeďte s mírným tlakem několikrát po membráně, která kryje výdech reproduktoru umístěného nad displejem a poté druhou stranou vysušte membránu. Rozdíl bude neskutečný a to i v případě, kdy jste stále ještě volajícího jakž-takž slyšeli. Postup můžete opakovat každých pár týdnů a telefon tak bude mít reproduktory stejně hlasité jako na začátku. Jediné na co si dávejte pozor abyste příliš netlačili. Je potřeba vyvinout přiměřený tlak.