Zavřít reklamu

Po více než roce nás brněnští Amanita Design potěší další originální adventurou. Studio známé díky svým charakteristicky zpracovaným hrám stejně jako v případě předchozího Creaks zůstává u tísnivější atmosféry navzdory tomu, že se jejich novinka jmenuje Happy Game. Adventura totiž kombinuje hororový svět nočních mur s jinak nevinnými symboly radosti.

Jak můžete sami uhodnout z obrázků, hlavním tahákem hry je právě kontrast nevinného se strašidelným. Taková podivná společnost vás bude provázet třemi nočními můrami hlavního hrdiny, malého chlapečka, kterého musíte úspěšně vyvést z jeho nepříjemných snů. Na cestě k probuzení pak budete řešit jednoduché logické hádanky, na které můžete být zvyklí z ostatních her od českého studia. Nečekejte tak komplikované hlavolamy schopné vám zamotat hlavu na dlouhé hodiny. Logická část hratelnosti působí znovu jako nutné lepidlo, jež drží pohromadě umělecké vize tvůrců.

Happy Game je přitom tradičně krátkou záležitostí. Tomu je ale i přizpůsobena její cena. Vězte pak, že se budete často vracet i k tradičně parádnímu soundtracku, o který se znovu postaralo české hudební duo DVA. Happy Game samozřejmě v budoucnu zamíří i na mobilní zařízení, alespoň ty s iOS. Pokud se vám tedy nechce sedět s novinkou u počítače, můžete si počkat na zatím nespecifikované datum vydání mobilní verze.

  • Vývojář: Amanita Design
  • Čeština: Ano
  • Cena: 11,42 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS Sierra nebo novější, procesor Intel i5 na frekvenci 2 GHz, 4 GB operační paměti, dedikovaná grafická karta, 2 GB volného místa na disku

 Hru Happy Game si můžete zdarma vyzvednout zde

.