Zavřít reklamu

Brněnští Amanita Design jsou proslulí charakteristickým stylem svých adventur. Svůj osobitý podpis dokázali vtisknout do každé ze svých minulých her. Většinou se jednalo o odlehčená dobrodružství, ve kterých jste si mohli zablbnout bez jakýchkoli zlověstných myšlenek. Poslední klenot z dílny studia, logické Creaks, se sice takovým netradičním stylem alespoň z části vydalo, nečekali jsme však, že i další počin Amanity pojede na temnějších vlnách.

Ironicky pojmenovanou Happy Game má na starosti Jaromír Plachý, tvůrce Botaniculy a Chuchela, a vydává se s ní do světa nočních můr. Vývojáři sami nadcházející hru popisují jako horor říznutý psychedelickou inspirací. Z nového traileru, který vyšel v rámci herní konference E3, vám asi bude jasné proč.

V Happy Game budete malému chlapci pomáhat uniknout z děsivých nočních můr. V těch sice najdete optimisticky laděné obyvatele, ti ovšem moc dlouho ve stejné náladě nezůstanou. Kontrast zpočátku nevinného vizuálu s následným přerodem v husí kůži nahánějící horor má být hlavním tahákem hry. Atmosféra je silnou stránkou všech projektů Amanity, nepochybujeme tak, že si brněnské studio dokáže poradit i s pro ně netradiční výzvou.

To, jak vývojáři zvládají uchopit strašidelnou látku, si konec konců můžete vyzkoušet už nyní. Happy Game si můžete ve formě demoverze již teď stáhnout ze Steamu. Plnou verzi hry jsme mohli při původním oznámení očekávat již letos na jaře, zatím nespecifikované potíže ji však posunuli až na podzim.

  • Vývojář: Amanita Design
  • Čeština: Ano
  • Cena: demoverze zdarma
  • Platforma: macOS, Windows, iOS
  • Minimální požadavky na macOS: MacOS Sierra nebo novější, procesor i5 s taktem 2 GHz nebo vyšším, 4 GB operační paměti, dedikovaná grafická karta

 Demoverzi Happy Game můžete stahovat zde

.