Zavřít reklamu

Během minulého týdne se pozornost zastavila nad informací, že Apple připravuje svůj vůbec první televizní pořad pod názvem „Vital Signs“. V tomto napůl biografickém temném dramatu by měl hlavní roli ztvárnit světoznámý člen přelomové hip-hopové formace N.W.A Dr. Dre, který je mimo jiné i spoluzakladatelem značky Beats a zaměstnancem Applu.

Na základě nejnovějších informací, se kterými přišel server Re/code, bude šestidílné drama promováno výhradně skrze streamovací službu Apple Music. Společnost s tímto chystaným semibiografickým počinem nebude atakovat televizi jako takovou, ale bude nadále rozšiřovat multimediální obsah právě v Apple Music, což povede k silné marketingové vlně.

„Apple již financoval videa k tomu, aby byla určena exkluzivně pro Apple Music, respektive rozšiřovala portfolio této služby. To stejné bude i s tímto pořadem. Tečka,“ napsal Peter Kafka na serveru Re/code a dodal, že Apple s tímto chystaným projektem tedy nevstupuje do televizní sféry, ale spíše pouze rozšiřuje sféru Apple Music.

Ohledně financování videí za účelem exkluzivní dostupnosti právě na neustále se rozvíjející streamingové službě už má Apple zkušenosti. Typickým příkladem může být světový hit od kanadského rappera Drakea „Hotline Bling“, který se stal nejen terčem kreativních meme obrázků a zesměšňujících GIFů, ale také byl dostupný na Apple Music týden před oficiálním uvedením na YouTube. Nehledě na to, že celá taneční choreografie byla financována právě Applem.

Exkluzivně na Apple Music se objevuje s některými počiny také například zpěvačka Taylor Swift, naposledy záznam z koncertní šňůry „1989 World Tour LIVE“.

O novém dramatu s prvky násilí a sexu poprvé informoval minulý týden The Hollywood Reporter. Celý projekt má být zaměřen na umělce pod pseudonymem Dr. Dre a jeho životním příběhu rozděleném do šesti epizod, kdy se každá z nich bude zaměřovat na jeho emoční a životní postoje. Doposud není známo, zdali bude Vital Signs dostupné i na iTunes, ale uživatelé rostoucí streamingové služby Apple Music budou mít jistě tento temný počin z dílny tvůrců iPhonu jako první.

Zdroj: Re/code, MacRumors

 

.