Zavřít reklamu

Mnozí jablíčkáři měli dnešní datum v kalendáři zakroužkovaný červenou barvou. Právě dnes se totiž konala letošní třetí Apple Keynote, na které jsme se zcela očekávaně dočkali představení nových MacBooků Pro, konkrétně 14″ a 16″ modelu. Mnozí jablíčkáři čekali na zbrusu nové MacBooky Pro opravdu dlouho, včetně nás v redakci – a konečně jsme se dočkali. Zcela upřímně si troufám tvrdit, že jsme se dočkali všeho, co jsme chtěli. A doba dodání u nových MacBooků Pro to jen a pouze dokazuje.

Předobjednávky nových MacBooků Pro začaly dnes, ihned po skončení jablečné konference. Co se pak týče data dodání prvních kusů těchto nových strojů svým majitelům, potažmo spuštění prodejů, tak je termín stanoven na 26. října. Pravdou ale je, že tohle datum dodání bylo k dispozici pouze několik desítek minut po představení nových jablečných počítačů. Pokud se na stránky Applu podíváte a nyní a datum doručení zkontrolujete, tak zjistíte, že aktuálně sahá až do půlky listopadu, u některých konfigurací pak dokonce až do prosince. V případě, že tedy chcete, aby vám byl nový MacBook Pro doručen ještě letos, tak rozhodně neotálejte, jelikož je velmi pravděpodobné, že se doba dodání ještě o několik týdnů posune.

S příchodem nových MacBooků Pro jsme se dočkali také představení dvou nových profesionálních čipů, a to M1 Pro a M1 Max. První zmíněný čip nabízí až 10jádrové CPU, až 16jádrové GPU, až 32 GB jednotné paměti a až 8 TB SSD. Druhý zmíněný čip je ještě výkonnější – nabízí 10jádrové CPU, až 32jádrové GPU, až 64 GB jednotné paměti a až 8 TB SSD. Kromě toho je patrné u obou modelů velké přepracování – 13″ model byl přetvořen ve 14″ a dále byly zmenšeny rámečky okolo displeje. Samotný displej  má označení Liquid Retina XDR a disponuje mini-LED podsvícením, stejně jako například 12.9″ iPad Pro (2021). Nesmíme zapomenout zmínit rozšíření konektivity, a to o HDMI, čtečku SDXC karet, MagSafe či Thunderbolt 4, podporu rychlonabíjení a mnoho dalšího.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Nejvíc se mi líbí uživatelé, kteří si stěžují na návrat portů. Apple vám jednou v životě dá něco užitečného zdarma a vy si stěžujete.

    No mně to s těmi porty taky přijde divné. V podstatě mi nechyběly a tohle je až moc velké přiznání, jak všechno bylo blbě. Mrzí mne také, že úplně rezignovali na touch bar. Stačilo ho převymyslet.

celý text

Čtěte více.