Zavřít reklamu

MacBook Air, třináctipalcový MacBook Pro a Mac mini s procesorem M1, které společnost Apple představila na své včerejší Keynote, jsou zároveň prvními jablečnými počítači, které nabízejí podporu Wi-Fi 6 (802.11ax). Společnost Apple začala podporu této konektivity u svých zařízení zavádět již v březnu letošního roku spolu s vydáním iPadu Pro, každopádně u starších Maců, bez procesoru M1, ji ale nezavedl.

Standard Wi-Fi 6 nabízí uživatelům vyšší rychlost a kapacitu, nižší latenci a vylepšenou energetickou účinnost. Je ideální zejména pro domácnosti, ve kterých dochází k používání více Wi-Fi produktů naráz, ať už jde o počítače, smartphony, tablety, nebo prvky chytré domácnosti. Nabídka domácích routerů, které nabízí podporu Wi-Fi 6, se neustále rozrůstá, proto je zavedení této podpory u letošních Maců s procesory M1 velmi vítanou změnou.

U letošních Maců nedošlo k příliš výrazným změnám co se vzhledu nebo funkcí týče, klávesnice letošního Macu s M1 ale postrádá funkční klávesy pro ovládání jasu podsvícení klávesnice a pro spuštění Launchpadu – namísto nich se objevily funkční klávesy pro aktivaci Spotlightu, aktivaci režimu Nerušit a spuštění hlasového zadávání. Klávesa Fn v levém dolním rohu klávesnice zase nese ikonku glóbu – slouží k přepnutí vstupního zdroje. Nový MacBook Air je vybaven klávesnicí s nůžkovým mechanismem, kterým Apple vybavil již svůj dřívější letošní Air. Tento typ klávesnice vykazuje větší spolehlivost a menší poruchovost než klávesnice s motýlím mechanismem.

mpv-shot0452
Zdroj: Apple
.