iWant

Nové video zachycuje sestavu senzorů, které Apple používá pro autonomní řízení

iWant

O osudu projektu Titan jsme psali již několikrát. Apple svou snahu o vývoj a výrobu vlastního automobilu zastavil a nově vyvíjí samostatné systémy, zaměřující se na autonomní řízení. V posledních měsících jste určitě zaznamenali obrázky toho, jak vozy vybavené těmito experimentálními systémy vypadají. Apple je již několikrát inovoval a pětice upravených Lexusů v současné době působí jako autonomní taxi mezi několika budovami, okolo centrály Applu v kalifornském Cupertinu. Dnes ráno se na Twitteru objevilo zajímavé video, na kterém je celý systém kamer a senzorů do detailu zaznamenán.

Video na Twitter umístil spoluzakladatel společnosti Voyage, která se řídícími autonomními systémy zabývá také. Na krátkém desetisekundovém videu je poměrně jasně vidět, jak celá konstrukce vypadá. Kompletní systém, který Apple umístil na střechu těchto SUV, obsahuje několik kamer a radarových jednotek, stejně jako šest LIDAR senzorů. Vše je vložené do bílé plastové konstrukce, která sedí na střeše vozu, kde má nejlepší přehled o tom, co se děje v okolí.

V reakci na tento tweet se objevil další snímek, který zachycuje v podstatě totéž. Jeho autor však poznamenal, že takto upravený vůz viděl přímo v pracovním cyklu. Přijel totiž na zastávku, kterou má jako Apple Shuttle vyčleněnou, zde chvíli čekal a po pár momentech se rozjel a pokračoval dál.

O tom, že Apple tímto způsobem své systémy testuje, se ví již delší dobu. Společnost kvůli tomu musela absolvovat poměrně zdlouhavý proces u místních úřadů, aby jim testování v živém provozu dovolili. Apple oficiálně nikdy nic neoznámil kromě toho, že jeho zástupci několikrát potvrdili, že podobné systémy zkoumají a „něco“ je ve vývoji. Je tak velkou neznámou, díváme-li se na něco, čeho se dočkáme například příští rok, nebo na něco, co bude ve vývoji ještě několik let. Vzhledem k čím dál tím větší konkurenci v tomto odvětví by však Apple příliš zahálet neměl.

Zdroj: Appleinsider