Zavřít reklamu

Nové hodinky Apple Watch Series 4 jsou v prodeji teprve pár dní. V čerstvě nahraném videu na YouTube kanálu What’s Inside? už však stihli nově představenou funkci detekce pádu náležitě otestovat. Výsledky stojí za pozornost.

Desetiminutové video s názvem „What’s inside Series 4 Apple Watch?“ se zabývá jednak testováním funkce Fall Detection (česky detekce pádu), jednak porovnáváním vnitřností čtvrté generace hodinek s generací předchozí. Prvním pozoruhodným zjištěním je skutečnost, že na nově zakoupených hodinkách není zmiňovaná funkce předem zapnutá a je nutné ji nejprve aktivovat přes aplikaci na iPhone. Při aktivaci je navíc zobrazeno upozornění ve smyslu, že čím více aktivní člověk je, tím pravděpodobněji se bude objevovat upozornění o pádu. A to kvůli prudkým nárazům během činnosti, které se mohou jevit jako pády.

Pád na trampolíně nebo žíněnce

Video dále nabízí pohled na to, při jakých aktivitách jsou detekovány pády. Věkově rozdílná dvojice hodinky podrobila zkouškám v trampolínovém centru, přičemž při inscenaci pádu na trampolíně se funkce ani jednou neaktivovala. A to i přes skutečnou snahu obou aktérů. Podobně jako na trampolíně nebyla novinka ativována ani při pádu do molitanové jámy nebo na gymnastické žíněnce.

Jen na tvrdé zemi

Poprvé se Fall Detection podařilo aktivovat až na tvrdé zemi. Následně hodinky nabídly uživatelům tři možnosti:

  • Zavolat pomoc (SOS).
  • Spadl/spadla jsem, ale jsem v pořádku.
  • Nespadl/nespadla jsem.

Na jednu stranu z testování můžeme vyvodit závěr, že hodinky detekují pouze skutečné pády a předcházejí zobrazení SOS obrazovky při běžném používání či sportu. Na stranu druhou není jasné, do jaké míry se na tuto funkci lze spolehnout. Vzhledem k tomu, že hodinky ihned po pádu žádají o zpětnou vazbu, je zřejmé, že na vylepšování schopnosti hodinek rozeznat pád od běžných pohybů hodlá Apple nadále pracovat. Jedná se každopádně o velmi zajímavou funkci, která si ani ve svých počátcích nevede špatně a která v budoucnu může zachránit nejeden život.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Tak pokud to zavola, kdyz neudelam zpetnou odezvu, tak to asi pomoct muze :-). Nicmene to video je spis jako nejaka parodie.
    A jeste nechapu k cemu je tozmasknuti tech hodinek. Kdyby na tom zkouseli bezne veci co se muzou stat, tak by to mohlo byt zajimave, ale takhle je to k nicemu.

celý text

Čtěte více.