Zavřít reklamu

Během včerejší noci proběhla novinářská událost Yahoo!, na které společnost oznámila několik zajímavých novinek. Yahoo v poslední době předvedlo zajímavý obrat – díky své nové výkonné ředitelce Merisse Mayerové vstává z popela a společnost dříve odsuzovaná k pomalé smrti je opět zdravá a vitální, musela si však projít velkými změnami.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

 

Ale zpět k novinkám. Už před několika týdny se proslýchalo, že by Yahoo! mohlo koupit sociálně-blogovací síť Tumblr. Ke konci minulého týdně představenstvo oficiálně schválilo rozpočet 1,1 miliard dolarů k takové akvizici a oficiální oznámení o koupi přišlo o pár dnů později. Stejně jako Facebook koupil Instagram, koupilo Yahoo Tumblr a hodlá s ním i podobně naložit. Reakce uživatelů nebyla příliš příznivá, báli se, že Tumblr čeká podobný osud jako MySpace. Možná i proto Merissa Mayerová slíbila, že to Yahoo! nezvorá:

„Slibujeme, že to nezvoráme. Tumblr je neuvěřitelně unikátní se svým jedinečným fungováním. Tumblr budeme řídit nezávisle. David Karp zůstane na pozici CEO. Produktová roadmapa, důvtip i drzost týmu se nezmění, stejně tak jejich cíl motivovat tvůrce obsahu, aby odváděli co nejlepší práci pro čtenáře, které si zaslouží. Yahoo! pomůže Tumblru být ještě lepší a rychlejší.“

Největší novinkou bylo oznámení kompletního redesignu služby Flickr, která slouží pro ukládání, prohlížení a sdílení fotografií. Flickr v posledních letech nebyl zrovna etalonem moderního designu a Yahoo! si to zjevně uvědomovalo. Nová podoba dává vyniknout především fotografiím a zbylé ovládací prvky působí minimalisticky, nerušivě. Co víc, Flickr nabídne zdarma celý 1 terabajt úložiště, čímž se z něj stává jedním z nevhodnějších míst pro zálohování fotografií, a to v plném rozlišení.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Služba dále umožní nahrávat i video, konkrétně maximálně tříminutové klipy až do rozlišení 1080p. Účty zdarma nejsou nijak limitované, pouze se budou uživatelům zobrazovat reklamy. Verze bez reklam pak přijde na 49,99 dolarů ročně. Zájemci o větší úložiště, 2 TB, si pak budou muset připlatit necelých 500 dolarů na rok.

„Fotografie vyprávějí příběhy – příběhy, které nás inspirují k tomu je znovu prožít, sdílet se svými přáteli, nebo je jednoduše zaznamenat, abychom vyjádřili sami sebe. Sbírání těchto momentů je naše každodenní součást. Od roku 2005 se Flickr stal synonymem pro inspirativní fotografické dílo. Těší nás, že dnes můžeme posunout Flickr ještě dál díky nádhernému zcela novému prostředí, které nechá fotografiím vyniknout. Co se týče fotografií, technologie a její omezení by nemělo stát zážitkům v cestě. Proto také dáváme uživatelům Flickru jeden terabajt místa zdarma. To stačí na fotografie za celý život –   více než 500 000 nádherných fotografií v původním rozlišení. Uživatelé Flickru se už nikdy nebudou muset obávat, že jim dojde místo.

Zdroje: Yahoo.tumblr.com, iMore.com

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více