Zavřít reklamu

Nejrůznější akvizice nejsou ve světě technologií ničím neobvyklým, spíše naopak. V dnešním díle našeho návratu do minulosti se ohlédneme zpět do roku 2013, kdy došlo k odkoupení blogovací platformy Tumblr společností Yahoo. Ve druhé části článku si pak připomeneme příchod platformy AppleLink.

Yahoo kupuje Tumblr (2013)

Společnost Yahoo se 20. května roku 2013 odhodlala k akvizici populární blogovací platformy Tumblr. Akvizice ale v řadě uživatelů Tumblru nevyvovala zrovna nadšení. Důvodem bylo to, že zmíněná platforma sloužila kromě sdílení běžných fotografií, videí a textů také k šíření pornografie a majitelé těchto tematických blogů se obávali, že Yahoo učiní jejich koníčku přítrž. Společnost Yahoo nicméně přislibila, že Tumblr bude provozovat coby samostatnou společnost a zakročí pouze proti těm účtům, které nějakým způsobem porušují platné zákony. Yahoo nakonec provedlo čistku, které padlo za oběť spousta blogů. Definitivní konec “obsahu pro dospělé” na Tumbluru přišel nakonec až v březnu roku 2019.

Přichází AppleLink (1986)

20. května roku 1986 došlo k vytvoření služby AppleLink. AppleLink byla online služba společnosti Apple Computer, která sloužila distributorům, vývojářům třetích stran, ale také uživatelům a před masovou komercionalizací internetu byla populární zejména mezi majiteli prvních Macintoshů a počítačů Apple IIGS. Služba byla mezi lety 1986 a 1994 nabízena několika různým skupinám cílových spotřebitelů, a postupně ji nahradila nejprve služba eWorld (s velmi krátkou životností), a nakonec nejrůznější webové stránky Applu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více