Zavřít reklamu

Při příležitosti úterní Spring Loaded Keynote jsme se dočkali představení dlouho očekávaného iPadu Pro. Ten se dokonce ve své 12,9″ variantě dočkal zbrusu nového displeje s označením Liquid Retina XDR, který si zakládá na technologii mini-LED. O podsvícení se tedy starají podstatně menší LED diody, které jsou navíc seskupeny do několika zón pro dosažení co možná nejvyšší možné kvality. Tato novinka s sebou přinesla ještě jednu změnu – iPad Pro 12,9″ je nyní o zhruba 0,5 milimetru tlustší.

O tom informoval zahraniční portál iGeneration, podle kterého tato nepatrná změna znamená poměrně hodně. Portál totiž získal interní dokument dodávaný do oficiálních Apple Storů, ve kterém stojí, že kvůli zvýšení velikosti nový jablečný tablet nebude kompatibilní s předchozí generací Magic Keyboard. To se naštěstí netýká 11″ varianty. Ačkoliv je rozdíl skutečně minimální, není kvůli němu možné starou klávesnici bohužel použít. Jablíčkáři, kteří si budou chtít pořídit nový iPad Pro 12,9″ s mini-LED displejem tedy budou muset přikoupit novou Magic Keyboard. Ta nabízí zmiňovanou kompatibilitu a zároveň je k dostání v bílém provedení. Žádný rozdíl oproti svému předchůdci na ni ale nenajdeme.

mpv-shot0186

Předobjednávky nových iPadů Pro s rychlejším čipem M1, který zároveň tepe i v MacBooku Air, 13″ MacBooku Pro, Macu mini a nově i v 24″ iMacu, podporou 5G a v případě větší varianty s Liquid Retina XDR displejem odstartují již 30. dubna. Produkty poté oficiální vstoupí do prodeje zhruba v druhé polovině května.

.