Zavřít reklamu

Jak se blíží představení nových produktů Applu, objevují se také čím dál tím přesnější informace o jejich podobě i názvu. Nový čtyřpalcový telefon, který chce Apple v aktualizované podobě vrátit do nabídky, se má nakonec jmenovat stručně „iPhone SE“ jako Special Edition.

Až dosud se o novém čtyřpalcovém modelu mluvilo jako o iPhonu 5SE, protože se mělo jednat o nástupce iPhonu 5S, který Apple stále jako poslední malý telefon prodává. Mark Gurman z 9to5Mac, který přišel i s původním označením, ovšem nyní od svých zdrojů zaslechl, že pětka z názvu vypadává.

Nový iPhone má mít označení „SE“ a jednalo by se tak o první iPhone bez číselného dodatku. To má několik možných důvodů. Jednak Apple zřejmě nechce, aby se v době, kdy jsou na trhu „šestkové“ iPhony a na podzim přijde „sedmička“, objevoval jako nový model s číslem 5. Pro mnoho zákazníků by to mohlo být zbytečně matoucí.

Ztráta číselného označení, což by se stalo od prvního iPhonu vůbec poprvé, také může znamenat, že životnost iPhonu SE – – tedy jak dlouho se bude prodávat – by mohla být delší než jeden rok. Podobný trend vidíme například u MacBooků a je možné, že na něj Apple vsadí také u iPadů. Nový střední iPad se má totiž po vzoru většího také jmenovat Pro.

Mark Gurman je prakticky jediným spolehlivějším zdrojem, který zatím o chystaných novinkách z dílny Applu informuje. K jeho nejnovější zprávě se nicméně vyjádřil také uznávaný bloger John Gruber. „Apple se nikdy nechystal tenhle iPhone pojmenovat ‚5 SE‘. Proč by Apple dával novému iPhonu název, který zní staře?“ napsal Gruber. Zdá se tedy, že s názvem iPhone SE opravdu můžeme počítat.

Gruber k tomu připojil pak ještě jednu myšlenku – zda bychom neměli o novém modelu smýšlet spíše jako o iPhonu 6S ve čtyřpalcovém těle než o iPhonu 5S s vylepšenými vnitřnostmi. Dosud se totiž chystaný iPhone SE srovnával hlavně právě s variantou 5S, které se má významně blížit po designové stránce. „Nejsou právě vnitřnosti definující charakteristikou jakéhokoliv iPhonu?“ ptá se Gruber.

Ve finále je to jedno, jde spíše o pohled na věc, ale důležité je, že iPhone SE má být skutečně zejména tím, co naznačuje Gruber. Podle dostupných informací dostane nejnovější procesory A9 s koprocesorem M9 a nově se spekuluje o tom, že proti dosud zmiňovaným 8 megapixelům bude mít jeho fotoaparát o šest megapixelů více. Výsadní by měl iPhonům 6S zůstat především 3D Touch displej.

Naopak co si vezme nový telefon od iPhonu 5S, má být jeho vzhled, byť displej bude mít zřejmě lehce zaoblené tvary na hranách, a také cena, která má zůstat ve velice podobné hladině.

Nového iPhonu SE bychom se mohli dočkat již za necelé tři týdny.

Zdroj: 9to5Mac
.