Zavřít reklamu

Apple představil nový iPad mini 3, kterému se však zdaleka nedostalo tolik péče jako nejnovějšímu iPadu Air 2. Ve skutečnosti mu Phil Schiller na keynote věnoval jen pár desítek vteřin. Třetí iPad mini sice přichází s Touch ID, ale zůstává mu loňský procesor A7, zatímco nový iPad Air získal o jeden a půl generace novější A8X. Nejvýraznější změna je tak nová zlatá varianta, protože i tělo a displej zůstávají nezměněné.

Očekávaný příchod Touch ID bohužel neprovází příliš mnoho dalších novinek a poté, co loni Apple výkonnostně srovnal oba své tablety, se letos opět rozcházejí. iPad mini 3 nemá s loňským čipem A7 včetně koprocesoru M7 ani zdaleka takový výkon jako nejnovější iPad Air 2 a nedočkal se ani vylepšeného fotoaparátu.

Ve zkratce řečeno: iPad mini 3 má oproti předchozí generaci pouze Touch ID a zlatou barvu a je otázka, zda vůbec dává smysl na nejnovější iPad mini přecházet, pokud již vlastníte starší verze. Velkým soupeřem je navíc od září také iPhone 6 Plus s 5,5palcovým displejem.

Nejlevnější iPad mini stojí 10 690 korun, jedná se o 16GB úložiště a Wi-Fi verzi. Prostřední varianta má 64 GB a stojí 13 390 korun, za 128GB iPad mini 3 zaplatíme 16 090 korun. Pokud máte zájem o verzi s mobilním připojením, musíte si připravit 14 190 korun za iPad mini 3 s nejmenším úložištěm. Větší varianty s mobilním připojením stojí 16 890, respektive 19 590 korun. Předobjednávky startují již zítra 17. října.

.