Zavřít reklamu

Zvěsti tentokráte vyšly jako pravdivé, Apple dnes skutečně představil zbrusu novou třídu jeho tabletů – iPad Pro. Vezměte displej iPadu Air, otočte jej na šířku a prostor do výšky doplňte displejem tak, aby byl jeho poměr 4:3. Přesně takto si můžete představit fyzické rozměry téměř 13palcového panelu.

Displej iPadu Pro má rozlišení 2732 × 2048 pixelů, a protože vznikl protažením delší strany 9,7palcového iPadu, hustota pixelů zůstala totožná na hodnotě 264 ppi. Jelikož takový panel spotřebuje velké množství energie, umí iPad Pro u statického obrazu snížit frekvenci z 60 Hz na 30 Hz, a tím oddálit vybití baterie. Pro kreativní jedince bude k dispozici nový stylus Apple Pencil.

Pokud bychom se zaměřili na zařízení jako takové, má rozměry 305,7 mm × 220,6 mm × 6,9 mm a váží 712 gramů. Na každé straně kratší hrany najdeme jeden reproduktor, jsou tedy čtyři. Lightning konektor, Touch ID, vypínací tlačítko, tlačítka hlasitosti a 3,5mm jack jsou na svých obvyklých místech. Novinkou je Smart konektor na levé straně, který slouží k připojení Smart Keyboard – klávesnice pro iPad Pro.

iPad Pro pohání 64bitový procesor A9X, který A8X v iPadu Air 2 výpočetně převyšuje 1,8krát, graficky pak 2krát. Srovnáme-li výkon iPadu Pro s výkonem prvního iPadu z roku 2010 (jen 5 a půl let nazpět), budou čísla 22krát a 360krát vyšší. Pro velký iPad není problémem plynulá editace 4K videa ani hry s velmi pěknými efekty a detaily.

Zadní fotoaparát zůstal u rozlišení 8 Mpx se světelností ƒ/2.4. Video dokáže natáčet v 1080p při 30 snímcích za sekundu. Zpomalené záběry je možno točit při 120 snímcích za sekundu. Přední kamerka má rozlišení 1,2 Mpx a je schopna natáčet 720p video.

Apple udává výdrž baterie 10 hodin, což koresponduje s hodnotou u menších modelů. Co se konektivity týče, samozřejmostí je Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11ac s MIMO a podle konfigurace také LTE. O snímání pohybu iPadu se stará stejně jako u iPhonu 6s a 6s Plus koprocesor M9.

Na rozdíl od nových iPhonů 6s nedostal velký iPad Pro čtvrtou barevnou variantu a bude k dostání ve vesmírně šedé, stříbrné nebo zlaté. Ve Spojených státech bude nejlevnější iPad Pro stát 799 dolarů, za které získáte 32 GB a Wi-Fi. O 150 dolarů víc zaplatíte za 128 GB a ještě dalších 130 dolarů za stejnou velikost s LTE. Dostupný ovšem bude největší iPad až v listopadu. Na české ceny si zatím musíme počkat, ale je pravděpodobné, že pod 20 tisíc korun se ani nejlevnější iPad Pro nedostane.

[youtube id=“WlYC8gDvutc“ width=“620″ height=“350″]

Témata: ,

UX Designer • Hruška nebo Jablko, asi je mi obojí souzeno

Všechny články autora

Diskuze k článku

  uzasne, v ciernej farbe je to proste selma. vykon ako desktop, och. a to pero, je sice drahe a treba ho nabijat ale konecne to je pero (resp ceruzka) ktora mi dokaze plnohodnotne nahradit pisacie potreby. toto nie je ziadny posuvnik od samsungu. klavesnica zbytocna, na tomto si budem so stylusom malovat. 128gb bez lte ktore mi je zbytocne pod 1000 dolarov je priazniva cena. tesim sa na zvuk, na tomto pozerat filmy to bude ako prenosne kino. bravo apple.

  microsoft a apple .. steve by byl nadšen :)

  Proč? Microsoft se s Applem spojil už před 15 lety, tehdy to inicializoval právě Jobs.

  treba ho nechat, on sem len prisiel hejtovat rovnako ako mr prax a MM. panom uz tlaci asi ten android na hlavu.

  No jo no., Apple už udělal několik (ne zrovna málo) pokusů se svým „office” a pokaždé to jaksi vybouchlo. Celkově vývoj iWork dělá dojem, jako že se tam ulívají programátoři, kteří zrovna nemají co dělat, než pro ně vymyslí další práce. Už by konečně mohli celý iWork hodit do škarpy a přiznat „Microsoft to dělá líp a my se na tom nebudeme vysilovat”.

  Je to zajímavé ale vždycky jsem měl trochu dojem, že se již ukázalo, že zařízení téhle velikosti bez plnohodnotného OS je slepá vývojová větev. Výkon jako notebook je fajn, a i když to je pravda jen napůl, tak v tom ani tak nevidím smysl. Jsou jednoduše věci na které je plnohodnotný systém potřeba a to i za cenu uskromění se z důvodu slabšího výkonu u levnějších notebooků.
  Neříkám že je ten totální hnus, ale je pro mne težké si představit cílovou skupinu.

  Taky mne trochu naštvalo tříštění ekosystému dalším adaptérem. Jestli jsem to dobře pochopil, tady není lightning, nebo je…?

  Lightning tam je, ukazali to pri Pencil, ktory sa nabija z lightning portu Ipadu Pro. Aspon tak som to pochopil ja.

  Mně se v té chvíli bohužel přerušil přenos a tady jsem tu informaci nemohl najít. (Mizerné O2)
  Schválně se večer mrknu zda už bude Keynote ke stažení ať to zítra dokoukám pěkně v kuse.

  Ondřej, na webe Apple je uz Ipad Pro a hned na titulnej fotke ten lightning konektor vidis, je tam kde ma byt. Ten 3 bodovy magneticky konektor je cisto len klavesnicova zalezitost, asi ani na nic ine nebude vyuzivany.

  Dnes už řada lidí notebook ani nevytahuje – všechno řeší na tabletu. Fakt se to dá. Spousta lidí, i když si to předtím nepřipouštěli, postupem času zjišťuje, že používají jen tablet a notebook jim už delší dobu jen někde leží. Myslím si, že to má budoucnost. Směřuje to k tomu.

  Osobně to mám obráceně. Přestal jsme používat iPad a požívám MacBook.
  Apple nemá žádný ekosystém. Význam toho slova je naprosto jiný. Stačí si jeho význam vygooglit.

  Ano „dá se to“, a to je ten problém. Dá se škrábat i levou nohou za pravým uchem, ale raději udělám věci rychle na Macbooku, než bych se s tím drbal na iPadu. Že je na dotykovém zařízení prostě spousta činností z mnoha důvodů šíleně zdlouhavá, to je prostě fakt, který se nedá ignorovat.

  Dnes už řada lidí notebook ani nevytahuje – všechno řeší na tabletu. Fakt se to dá. Spousta lidí, i když si to předtím nepřipouštěli, postupem času zjišťuje, že používají jen tablet a notebook jim už delší dobu jen někde leží. Myslím si, že to má budoucnost. Směřuje to k tomu.

celý text

Čtěte více.