Zavřít reklamu

Na webu se začínají objevovat první recenze minulý týden představeného nového iPadu Pro a recenzenti se víceméně shodují na tom, že jde (opět) o skvělý kus techniky, v současné době však nenabízí nějaké závratné funkce, kvůli kterým by měli uživatelé za každou cenu pořizovat nejnovější model.

Nové iPady Pro se oproti předchozí generací liší zejména novým kamerovým modulem s dvojicí čoček (standardní a širokoúhlá), LIDAR senzorem, dále navýšením operační paměti o 2 GB a novým SoC A12Z. Tyto změny samy o sobě nejsou tak zásadní na to, aby přinutili majitelé starších iPadů Pro k nákupu. Navíc, když se čím dál tím více mluví o tom, že na podzim dorazí další generace a tato je jen jakýmsi mezikrokem (ala iPad 3 a iPad 4).

Většina dosavadních recenzí se shodne na tom, že novinka nepřináší nic zásadně nového. LIDAR senzor je zatím spíše na parádu a na jeho pořádné využití si ještě počkáme. Další novinky, jako je například podpora pro externí touchpady a myši se díky iPadOS 13.4 dostane i na starší zařízení, tudíž ani v tomto ohledu není příliš třeba pošilhávat po nejnovějším modelu.

I přes výše zmíněná „negativa“ je však iPad Pro stále skvělým tabletem, který na trhu nemá konkurenci. Budoucí majitele potěší vylepšený fotoaparát, o něco lepší životnost baterie (zejména u většího modelu), vylepšené interní mikrofony a stále velmi dobré stereo reproduktory. Displej se žádných změn nedočkal, byť v tomto ohledu pravděpodobně není třeba laťku kamkoliv posouvat, toho se nejspíše dočkáme až na podzim.

Pokud jste v situaci, kdy si hodláte nějaký iPad Pro pořídit, v tomto ohledu má nejspíš smysl o novince uvažovat (pokud však nechcete ušetřit nákupem loňského modelu). Pokud však již loňský iPad Pro máte, aktualizace na minulý týden představený model nemá příliš smysl. Internet se navíc hemží debatami o tom, zda-li se skutečně nedočkáme opakování situace z doby iPadu 3 a iPadu 4, tedy zhruba půlročního životního cyklu. Indícií o nových modelech s micro LED displeji je totiž opravdu dost, navíc procesor A12Z rozhodně není tím, co lidé od nové generace iPadovských SoC očekávali.

.