Zavřít reklamu

V polovině listopadu, při příležitosti představení 16″ MacBooku Pro, Apple oznámil, že nový Mac Pro a monitor Pro Display XDR začne prodávat v průběhu prosince. Až nyní se ale dozvídáme přesné datum – nejvýkonnější počítač s logem nakousnutého a profesionální displej zamíří do prodeje již v úterý 10. prosince.

Apple tuto informaci sdělil pouze vybraným zákazníkům prostřednictvím e-mailového newsletteru. Na oficiálních stránkách společnosti není o 10. prosinci zatím jediná zmínka. Nabízí se tak domněnka, že Apple bude mít zpočátku k dispozici jen několik kusů a proto o zahájení prodejů informuje jen ty zákazníky, kteří si v minulosti pořídili některý z profesionálních Maců. Omezenou dostupnost počítače lze předpokládat i vzhledem k problémům ohledně vyššího cla na jednotlivé komponenty z Číny a s tím souvisejícím oddálením začátku výroby Macu Pro v továrně v Texasu.

Základní konfigurace Macu Pro začne na 5 999 dolarech (podle aktuálního kurzu Applu přibližně 180 tisíc Kč). Za tu cenu nabídne 3,5GHz osmijádrový procesor Intel Xeon W, 32GB RAM, 256GB SSD a grafickou kartu Radeon Pro 580X. Součástí každého balení bude i myš a speciální klávesnice. Skrze konfigurátor si náročnější uživatelé budou moct přidat až 28jádrový procesor, čtyři grafické karty AMD Radeon Pro Vega II, SSD o kapacitě 8 TB a až 1,5TB RAM. O něco méně vybavený Mac Pro má již v nabídce i Alza.cz, kde si můžete počítač objednat za 204 823 Kč.

Úderem 10. prosince vstoupí do prodeje také Apple Pro Display XDR, tedy profesionální LCD monitor od Applu. Ten za cenu 4 999 dolarů (přibližně 140 tisíc Kč) nabídne IPS panel o velikosti 32 palců, rozlišení 6016 × 3384 pixelů, jas až 1 600 nitů, superširoký zorný úhel a vysoký kontrastní poměr 1000000:1. V základu bude monitor lesklý, za příplatek tisíc dolarů bude k dispozici i matná verze s nanotexturou vyleptanou přímo do skla. Také Pro Display XDR má již Alza v nabídce a objednat si ho můžete za 43 169 Kč, což je podezřele nízká cena


Aktualizace: Alza krátce po zveřejnění článku odstranila monitor z nabídky. Mac Pro si ale stále můžete objednat.

Apple_16-inch-MacBook-Pro_Mac-Pro-Display-XDR_111319

Všechny články autora

Diskuze k článku

    na alze.cz muze kupovat Mac pocitace jen peknej naivka nebo kdo se tim nezivi …Pote co jsem byl vyskolen jijich tragickym reklamacnim oddelenim mojeho macu – uz nikdy vice alza.. (abych byl presny – jejich reklamacni oddeleni na mac je tragicke/pc tam jsou soudni)

celý text

Čtěte více.