Zavřít reklamu

Trávit čas doma můžete i odlišnými aktivitami, než je sledování filmů, seriálů nebo hraním her. V App Store se nachází mnoho aplikací, se kterými se můžete naučit novým dovednostem, procvičit si jazyky, protáhnout tělo anebo se třeba podívat na různá zajímavá místa na Zemi. Níže jsme uvedli několik takových aplikací.

Watcht for Trakt

Na úvod zde máme spíše tip na využívání webové stránky trakt.tv, což je obrovská databáze filmů a seriálů. V trakt.tv si přidáváte filmy a seriály, které zrovna sledujete anebo jste již viděli. Následně vás upozorňuje na vydání nových dílů, můžete si prohlédnout doporučení na další seriály podle toho, co jste doposud sledovali apod. Trakt každopádně nemá k dispozici iOS aplikaci, od toho tu je ale Watcht for Trakt, se kterou zvládnete všechno podobně jako na webu trakt.tv. Aplikaci můžete stahovat zdarma z App Store.

Udemy

Pomocí telefonu se můžete naučit i pár nových dovedností. Udemy je jednou z největších vzdělávacích služeb. K dispozici je více než 130 tisíc různých video kurzů od amatérů až po odborníky. Udemy pokrývá všechno možné – od designu, kreslení, psaní, přes osobní rozvoj, programování, až po učení nových jazyků. Samotná aplikace je zdarma ke stažení, nicméně většinu kurzů si musíte koupit. Cena se pohybuje od pár eur až po stovky eur.

Duolingo

Tato aplikace vás naučí základy mnoha jazyků a zároveň slouží i k procvičování pokročilejších věcí. Podporuje více než 30 nejpoužívanějších jazyků světa a nechybí i třeba klingonština. Kromě základní gramatiky vás Duolingo zábavnou formou naučí číst, psát, mluvit, poslouchat a vylepšovat konverzační dovednosti. Aplikace je k dispozici zdarma v App Store.

Sketchbook

Za aplikací Sketchbook stojí společnost Autodesk, která se proslavila například programem Autocad. S aplikací Sketchbook si můžete velice dobře kreslit, nebo si jen tak načtrtnout cokoliv, co vás napadne. Nabízí velké množství nástrojů, které kreslení ulehčí. Majitele iPadů potěší podpora Apple Pencil a stejně tak potěší i fakt, že je aplikace zdarma ke stažení na App Store.

7 Minutes Workout

Jak už název napovídá, aplikace nabídne sedmi minutové cvičení, což je ideální na začátek. Samozřejmě nemůžete počítat s tím, že těchto 7 minut cvičení vám pomůže zhubnout anebo nabrat velkou sílu. Je to ale stále pro tělo lepší, než jen sedět nebo ležet u filmu. Navíc vás to může nasměrovat k pokročilejším cvičebním programům a aplikacím, o kterých si můžete přečíst níže. Aplikaci 7 Minutes Workout můžete stahovat zdarma z App Store.

Google Earth

V současné době sice na mnoha místech platí karanténa. To ale neznamená, že byste se nemohli podívat na zajímavá místa alespoň virtuálně. Google Earth stále funguje perfektně a nabízí skvělý pohled nejen na známé památky na Zemi. S aplikaci se můžete vydat i například na Mezinárodní vesmírnou stanici. Mnoho míst je navíc doplněno o zajímavá fakta a informace. K dispozici je iOS aplikace zdarma.

.