Zavřít reklamu

Pokud si chcete zacvičit, nemusíte hned přemýšlet nad tím, že si koupíte permanentku do fitness centra. Cvičit můžete i z domova a doslova přímo před televizí. V dnešním článku vám poradíme několik aplikací pro Apple TV, které nabízí speciální domácí cvičení a interaktivní cvičební programy.

Pokud někdo řekne fitness a cvičení u Applu, tak vás jako první napadnou hodinky Apple Watch, velice dobře však ke cvičení poslouží i Apple TV. K dispozici je poměrně mnoho fitness aplikací. A to i od gigantů jako je Adidas. Dokonce se objevují spekulace, že přímo Apple tvoří fitness aplikaci pro TV. Na to však nemusíte čekat a do cvičení se můžete pustit ihned.

Jeden z největších mínusů Apple TV aplikací je prozatím fakt, že je na rozdíl od iPhone aplikací nemůžete propojit s Apple Watch, takže nedokážou zaznamenat srdeční tep a ani se cvičení nesynchronizuje s Apple Activity. Pokud byste chtěli data na hodinkách zaznamenávat, nastavte si na hodinkách cvičení typu Mixed Cardio anebo Core Training.

Adidas Training

Původně se tato aplikace nazývala Runtastic Results, Adidas se však rozhodl vše sjednotit pod jednu značku. Nabízí vše, co znáte i z iPhone aplikace, akorát s tím rozdílem, že uživatelské prostředí bylo upraveno k používání na televizi. Nabízí 30 různých tréninků, které jsou složeny z databáze 190 cviků. Cvičení je doprovázeno videem, které vám ukáže, jak cvik správně provést. K dispozici je několik cvičení zdarma, pokud to však s používáním aplikace myslíte vážně, bude se hodit předplatné, které vám odemkne veškerý obsah. Cena je 229 Kč / měsíc.

Asana Rebel

Tato aplikace je určena hlavně těm, kteří chtějí před obrazovkou provozovat jógu, i když se v aplikaci nachází i klasické tréninky nebo třeba meditace. Většina podobných aplikací nabízí knihovnu se cviky, které se kombinují do programů. Asana Rebel jde trochu odlišnou cestou. Naleznete zde dlouhá videa celého tréninku, což dává hlavně pro jógu smysl, protože je důležitá správná posloupnost a časování. Samotná videa jsou rozdělena podle úrovně schopnosti, času a cílů. Používání je zdarma, ale i zde je k dispozici předplatné, které odemkne obsah. Cena je 229 Kč / měsíc.

Streaks Workout

Tato aplikace má velice netradiční design, ostatně za ni stojí tvůrci aplikace Streaks, která získala mnoho cen. Ve Workout aplikaci nenaleznete žádná videa, místo toho jsou všechna cvičení animována grafickým stylem připomínajícím piktogramy. Celkově je k dispozici 30 cvičení, která můžete dělat z domova bez nutnosti vlastnit speciální vybavení. Stačí jen zadat délku tréninku a aplikace vybere vhodná cvičení. Jedná se o placenou aplikaci, za kterou zaplatíte 99 Kč.

streaks workouts tv

Nike Training Club

Nike Training Club patří mezi nejlepší fitness aplikace na iOS, bohužel však stále není dostupná na Apple TV. Na druhou stranu ale existuje řešení, jak si ji přehrát na televizi. Aplikace má perfektní režim na šířku, což se dá využít a přes AirPlay ji můžete nasdílet přímo na tv. Nike dokonce vybízí uživatele, aby si ji přes AirPlay pustili na velké obrazovce. Jedna z výhod je to, že se cvičení rovnou ukáže v Apple Watch. Aplikace je zdarma, obsahuje ale předplatné za 409 Kč / měsíc.

.