Zavřít reklamu

Není to tak dávno, co Apple představil výbornou funkci na video hovory v iPhone 4 s názvem Facetime. Pomalu se ale blíží září a spekuluje se o tom, že by se tato funkce mohla objevit i v iPodech.

Naposledy proběhla zmínka o Facetime v iPod Touch na serveru 9 to 5 Mac, který mu dodal i jasné obrysy a přidal některé důkazy. Na iPod Touch by se podle nich objevila aplikace s ikonkou, kterou známe z iPhone ze SMS zpráv. Místo zprávy by na ní ale byla videokamera.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Lidé by se po spuštění aplikace přihlásili pomocí iTunes účtu a zvolili se případně nějakou přezdívku (jméno) pro FaceTime hovory. Najednou by se z iPod Touch stalo ještě zajímavější zařízení s ještě více možnostmi.

Skoro nikdo nepochybuje o tom, že se v novém iPod Touch čtvrté generace objeví fotoaparát a funkce FaceTime by byla opravdu milým překvapením. Divočejší spekulace mluví o tom, že by se stejná funkce mohla objevit i například v iPod Nano, ale o tom trochu pochybuji.

Jak se vám funkce FaceTime líbí? Myslíte si, že byste ji využili, když je prozatím limitovaná jen na použití ve WiFi síti?

Diskuze k článku

    Ano, to dává smysl… :-) Pomalu se mi začíná zdát, že mizí rozdíly mezi iPhone a iPod Touch, i když ten zásadní – hovory tu stále je.

    hlavni problem Facetime vidim v tom ze je limitovany na iphoneiphone (i kdyz tedy ted mozna pojede i proti ipodu), pricemz 3G sit bezne videohovory podporuje, v US kde ma iphone relativne velkou penetraci to mozna maly smysl ma, ale dejme si ruku na srdce, kolikrat se vam v CR stane aby byli splnene vsechny podminky pro relizaci Facetime hovoru (oba konce maji iphone4, oba jsou na wifi, oba musi chtit realizovat video hovor), podle me naprosto zbytecna funkce, radsi meli udelat nativni podporu SIP primo v iOS, a ta by davala velky smysl i na ipodu, protoze by z nej byl razem v pripade dostupnosti wifi i luxusni telefon

    Ja si teď tedy nejsem uplně jist svým tvrzením, ale mám takový dojem, že při představování FaceTime, říkal Steve o tom, že FaceTime nejdříve spojí dva telefony normálním hovorem po GSM a posléze, když oba akceptují videohovor se GSM hovor přeruší a jede video hovor po FaceTime. Pokud by to tak opravdu bylo, tak moc nechápu jak by to fungovalo na iPodu.

    Zajímavá by byla možnost pro developery využívat i přední kamery nového iphonu. To by umožnilo skypu videohovory, které by byly zcela zadarmo a nejen přes wifi (přece jenom 3G už je dost rychlé). Navíc s multitaskingem tady máme novou eru skypu v mobilním průmyslu a rychlý konec FaceTime. Takhle to určitě nedopadne, bylo by to ale hezké.

celý text

Čtěte více