Zavřít reklamu

Z karetního Inscryption od Daniel Mullins Games se loni stala jedna z nejlépe hodnocených her roku. Stylový projekt však původně zamířil pouze na osobní počítače s Windows. Devět měsíců od svého vydání ovšem díky své popularitě a neoddiskutovatelné kvalitě vyrážet na zteč na další platformy. Společně s oznámenými verzemi na Playstation 4 a Playstation 5 se rozhodl talentovaný vývojář rozšířit svou fanouškovskou základnu vydáním verze na macOS.

Psát o Inscryption je poměrně těžké v tom ohledu, že všechny dostupné reklamní materiály prezentují jen určitou část hry, a to z dobrého důvodu. Videohra vás totiž svým postupným vývojem dokáže pořádně překvapit. Kvalitní zážitek všem nabízí už ve své první části, která se inspiruje již vyzkoušeným modelem karetních rogueliků. V ní sestavujete balíček z karet reprezentujících různá lesní zvířata, přičemž se snažíte porazit šíleného maniaka, jež vám hrozí smrtí při každém z vašich neúspěšných pokusů.

To, jak dokáže být Inscryption pohlcující již ve své úvodní části, dokazuje samotný zájem fanoušků. Po úspěšném průchodu lesním šílenstvím se vám sice otevřou zcela nové možnosti, sám vývojář ovšem vydal mód, který vás v první sekci uvězní donekonečna a udělá z ní plnohodnotný roguelike zážitek. Ten si ale vyzkoušejte až po dohrání příběhového módu. Ten totiž nabízí jeden z nejoriginálnějších videoherních zážitků posledních let.

  • Vývojář: Daniel Mullins Games
  • Čeština: ne
  • Cena: 19,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.13 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 1,8 GHz, 8 GB operační paměti, grafická karta s 512 MB paměti, 3 GB volného místa na disku

 Hru Inscryption můžete zakoupit zde

.