Zavřít reklamu

Digitální adaptace klasických deskových her jsou možná pro někoho zbytečným produktem. Proč hrát hry, které můžete dost dobře rozložit u stolu obklopeném vaší rodinou a přáteli? Velkou výhodou elektronických verzí je fakt, že vám samotné hraní zjednodušují, a to, že i když nemáte žádné kamarády, vždy najdete někoho, koho můžete ke hře vyzvat. Nově se na Macu dočkala digitální podoby i deskovka Britannia, v níž budete bojovat o nadvládu nad středověkou Británií.

Britannia nabízí pro zkušené deskovkáře již známý archetyp dobyvatelského snažení, kdy postupně budujete vlastní armády a snažíte se obsadit co nejvíce cenných území. Kontrola jednotlivých teritorií vám pak přináší možnost více expandovat, využívat množství zdrojů a posilovat své pozice k získání hromady vítězných bodů. Britannia přitom nabízí velkou porci historické přesnosti. Kampaň začíná v roce 43 římskou invazí a pokračuje až do roku 1066.

Hra vám tak dává možnost změnit historii britských ostrovů. V kůži Anglů, Saxonů nebo třeba Skotů sice nemůžete změnit chod dějin takovým způsobem jako například v Europa Universalis, přesto ale tato možnost dodává hře dodatečný rozměr. Rozdělit si zemi můžete kromě počítače samozřejmě i s ostatními hráči, a to až s dvěma dalšími ve stejné hře.

  • Vývojář: Avalon Digital
  • Čeština: ne
  • Cena: 17,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.9 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 2,5 GHz, 2 GB operační paměti, grafická karta s 512 MB paměti, 750 MB volného místa na disku

 Hru Britannia můžete zakoupit zde

.