Zavřít reklamu

Populární moderátorka Oprah Winfrey odstoupila od své účasti na chystaném dokumentu pro streamovací službu Apple TV+. Dokument se má zabývat problematikou sexuálního násilí a obtěžování v hudebním průmyslu a firma Apple o něm informovala veřejnost koncem loňského roku. K odvysílání pořadu mělo dojít v průběhu letošního roku.

Ve svém prohlášení pro magazín Hollywood Reporter Oprah Winfrey uvedla, že odstoupila ze své pozice výkonné producentky projektu, a že dokument nakonec nebude na Apple TV+ vůbec vydán. Jako důvod uvedla tvůrčí rozdíly. Z jejího prohlášení pro Hollywood Reporter vyplývá, že byla do celého projektu angažována až v pozdní fázi jeho vzniku a nesouhlasila s tím, v co se nakonec film vyvinul.

Oprah Winfrey vyjádřila ve svém prohlášení plnou podporu obětem zneužívání a dodala, že se rozhodla od tvorby dokumentu odstoupit proto, že měla dojem, že by dostatečně pokrýval celou problematiku:„Především chci, aby se vědělo, že ženám jednoznačně věřím a podporuji je. Jejich příběhy si zaslouží být vyprávěny a vyslyšeny. Podle mého názoru je zapotřebí na filmu odvést ještě více práce, aby se osvětlil plný rozsah toho, čím si oběti prošly, a ukázalo se, že se s tvůrci filmu rozcházím ve věci této tvůrčí vize,“ uvedla Oprah.

Apple TV+ Oprah
Zdroj: Apple

V současné chvíli je promítání zmíněného dokumentu naplánováno na konec ledna na filmovém festivalu Sundance. Tvůrci filmu pak vydali své vlastní oficiální prohlášení, v němž naznačují, že v uvádění filmu budou pokračovat bez zapojení Oprah. Jedná se již o druhou zrušenou premiéru pořadu, určeného pro Apple TV+. Tím prvním byl snímek The Banker, který byl nejprve stažen z programu AFI festivalu. V případě tohoto snímku společnost Apple uvedla, že potřebuje čas na prověření obvinění ze sexuálního zneužívání, spojeného se synem jedné z postav, ztvárněné ve filmu. Firma přislíbila, že jakmile bude mít informace o další budoucnosti filmu, vydá příslušné prohlášení.

Oprah Winfrey spolupracuje se společností Apple ve více směrech a je zapojená do většího počtu projektů. Jedním z nich je například Knižní klub s Oprah, který lze v současné chvíli sledovat na Apple TV+. Firma již v minulosti oznámila, že s moderátorkou spolupracuje na dokumentu s názvem Toxic Labor o obtěžování na pracovišti, a na nepojmenovaném dokumentu o duševním zdraví. Druhý jmenovaný pořad vzniká také ve spolupráci s princem Harrym a bude v něm účinkovat například zpěvačka Lady Gaga.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: 9to5Mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více