Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Blíží se Valentýn, čas lásky a spolu s ním i skvělá příležitost, jak obdarovat své milované. Většinou v tento den kupujeme pro své přítelkyně květiny, dáváme si bonboniéry a jiné dárky. Každého jistě potěší, když něco dostane. Ať už je to drobnost koupená na poslední chvíli, nebo něco většího. Co ale protentokrát obdarovat své blízké něčím originálním a od srdce, například fotodárky

V tomto článku si ukážeme, jak vyfotit skvělé fotografie za pomocí klasického mobilního zařízení, následnou úpravu fotek a tvorbu fotodárků pro své blízké, ať už k Valentýnu, tak k narozeninám, či jiným významným událostem. 

jatniel-tunon-D4f5wkW9H9U-unsplash

Fotografie jako dárek, který potěší 

Kdo by neměl rád fotografie. Je to způsob, jak zachytit okamžik a uchovat si jeho kouzlo natrvalo. Prohlížení společných fotografií, které jsme s blízkými přáteli a rodinou pořídili, zajisté v každém z nás vyvolají příjemné pocity a vzpomínky na krásné chvíle strávené spolu. Wanapix nabízí tvorbu fotodárků pro naše milované k příležitostem, jako je Valentýn, Vánoce, narozeniny, nebo jiné významné události. 

Kompozice je základ 

Když se chystáme vyfotit fotografii, kompozice se stává jednou z nejzásadnějších věcí, na kterou bychom se měli během pořizování fotografií zaměřit. Dejte si proto pozor když fotíte lidi, aby fotografie nebyla oříznuta v kloubech, jako jsou kolena nebo lokty. Dále je třeba si uvědomit, co má být na fotografii klíčové. Pokud chcete vyfotit přátele na výletu u jezera, vyfoťte celou jejich postavu spolu s panorama jezera. Pokud však chcete vyfotit pouze přátele například při nějakém setkání, zaměřte se především na jejich obličeje a vrchní části těla, protože oni jsou zde klíčovými. V takovém případě je zbytečné fotit celé postavy, neboť pozadí, které je za nimi, nehraje velkou roli. 

Správné zaostření a osvětlení 

Většina fotoaparátů v mobilních zařízení mají na obrazovce čtverec, na který když kliknete, fotografie se zaostří. Předtím, než fotografii vyfotíte, klikněte na obrazovce na místo, které chcete zaostřit a až poté vyfoťte. Pokud se chystáte vyfotit například západ slunce, může se stát, že přes obrazovku je fotografie přesvícená. Klepněte na nejtmavší místo na obrazovce a přesvícení zmizí. 

Úprava fotografie 

Vyfotit dobrou fotografii ale není vše. Polovinu úspěchu tvoří úprava fotografie. V dnešní moderní době plné technologií, je možnost stáhnout si mobilní aplikace pro úpravu fotek, které i z nepovedené fotky vytvoří krásnou vzpomínku do vašeho fotoalba. Existuje několik aplikací zdarma, které lze využít, jako například Adobe Lightroom. V takových aplikacích můžete upravit kontrast, jas, světlo, stíny, barvy nebo i fotografii oříznout. 

K vytvoření pěkné fotografie pro tvorbu fotodárků tedy nemusíte kupovat zrcadlovku a stačí vám i klasický mobilní fotoaparát. Snažte se s mobilem během pořizování fotografií moc nehýbat a dopřejte si dostatek času na focení. Následně je můžete použít jako fotodárky pro své blízké a obdarovat je například hrnečkem s vaší společnou fotografií, tričkem nebo třeba i kalendářem hned s několika fotografiemi.

.