Zavřít reklamu

Apple Watch slouží primárně ke sledování aktivity či zdraví, kromě toho je ale samozřejmě můžete využít k rychlému řešení všemožných oznámení. Pravdou ale je, že se jedná o nesmírně komplexní zařízení, které toho umí o mnoho více. Při dlouhých chvílích, kdy u sebe nemáte iPhone, můžete na jablečných hodinkách hrát jednoduché hry, dále je můžete využít k přehrávání a ovládání hudby a v neposlední řadě si na nich můžete také zobrazit fotografie, což se může v určitých situacích hodit.

Jak nastavit, které fotografie se zobrazí na Apple Watch

Pokud na vašich Apple Watch přejdete do aplikace Fotky, tak se vám zobrazí některé vybrané fotografie, včetně vzpomínek a doporučených fotografií, což nemusí všem uživatelům vyhovovat. Dobrou zprávou ale je, že si můžete vybrat, jaké fotografie přesně se mají do paměti Apple Watch uložit, aby byly k dispozici kdykoliv a kdekoliv – a to i offline, bez jablečného telefonu v dosahu. Postup pro výběr fotografií, které se mají na Apple Watch zobrazit, je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně zde sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte kolonku Fotky.
  • Tady je nutné se přesvědčit, že máte aktivní funkci Synchronizace fotek.
  • Poté se přesuňte o kus níže, a to ke kategorii s názvem Album.
  • Zde už si můžete ve dvou sekcích zobrazení vybraných fotografií nastavit:
    • Synchronizovat album: zde si zvolte album, které se má na Apple Watch zobrazit;
    • Limit fotografií: zvolte si, kolik fotografií se má do paměti hodinek uložit.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch nastavit, které fotografie se do nich mají uložit a být k dispozici. Tímto ale samozřejmě možnosti zobrazení fotek na jablečných hodinkách nekončí. Nastavit si také můžete to, aby se (ne)zobrazovaly vzpomínky a doporučené fotografie, které systém vybírá automaticky podle vlastního uvážení a podle toho, co by vás zrovna mohlo zajímat. Pokud tedy nechcete vzpomínky a doporučené fotografie zobrazovat, tak stačí, abyste provedli deaktivaci synchronizace. Nutno samozřejmě zmínit, že fotografie uložené v paměti Apple Watch zabírají místo v úložišti, což může být problém hlavně u starších jablečných hodinek.

.