Zavřít reklamu

Velice vítanou novinku si přichystal Apple v první betaverzi operačního systému OS X Mavericks 10.9.3 (OS X 10.9.2 vyšel minulý týden), kterou uvítají zejména majitelé 4K monitorů. Apple totiž konečně nabídne škálovatelnost rozlišení a 4K monitory připojené k Macům budou moci nativně běžet ve dvojnásobném „Retina“ rozlišení. To zajistí mnohem ostřejší obraz.

Změny v možnosti nastavitelnosti rozlišení by se měly objevit uživatelům MacBooků Pro s Retina displeji (Late 2013) a pochopitelně také majitelům nových Maců Pro. K tomuto počítači lze připojit až tři 4K monitory naráz, jenže dosud byla podpora takových rozlišení ze strany Applu mizerná.

Na svém Apple Store sice Apple k Macu Pro nabízí 32palcový 4K displej od Sharpu, jenže když ho připojíte k Macu Pro, je podporováno pouze rozlišení 2560 × 1600 pixelů a Apple navíc renderuje text a grafické prvky stejně jako na Retina MacBooku Pro, což ve výsledku znamená velice malé a špatně čitelné prvky na obřím displeji. Nebyl to však případ jen modelu od Sharpu, podpora 4K monitorů v Mavericks zkrátka nebyla dobrá.

Nastavení rozlišení v OS X 10.9.3

OS X 10.9.3 by měl tento palčivý problém definitivně vyřešit, protože v něm bude možné rozlišení na stejné ploše zdvojnásobit, tedy zobrazit dvakrát tolik pixelů. Spekuluje se také nad tím, že se Apple tímto krokem připravuje na představení vlastního 4K monitoru, který mu dosud v portfoliu chybí. Právě proto v Apple Store nalezneme produkt značky Sharp.

OS X 10.9.3 údajně umožňuje 60Hz 4K výstup pro Retina MacBooky Pro z roku 2013. Vyšší obnovovací frekvence, kterou vedle Retina MacBooku Pro a Macu Pro nedokáže nabídnout žádný starší Mac, zajistí lepší sledovací zážitek, hodící se zejména při stříhání videa či hraní her.

Nastavení rozlišení v OS X 10.9.2

Zdroj: 9to5Mac
.