Zavřít reklamu

K velkému překvapení mnohých Apple na dnešním keynote oznámil, že nejnovější operační systém pro Mac, OS X 10.9 Mavericks, bude ke stažení zdarma, a to dnes. Mavericks se právě objevil v Mac App Store jako aktualizace, můžete tak začít rovnou začít instalovat. Instalační soubor zabere 5,29 GB, ujistěte se proto, zda máte dostatek místa v počítači.

OS X Mavericks je dostupný pro iMac z roku 2007 a novější, MacBook Pro z roku 2007 a novější, všechny MacBoky Air, bílý MacBook, Mac Pro z roku 2008 a novější a Mac mini z roku 2009 a novější.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

[app url=“https://itunes.apple.com/us/app/os-x-mavericks/id675248567?mt=12″]

 

Diskuze k článku

  Má s tímto OS už někdo nějaké zkušenosti ?
  Poradíte mi, jestli bych jím měl nahradit svůj stávající OS Lion ?

  Taky by me zajimal feedback protoze po tom fiasku s iOS7 nehodlam hnedle udelat stejnou blbost i na MACu :-).

  Pokud používáš Mountain Lion, tak bych se toho nebál, aktualizoval jsem a kromě nových Map, a těch iBooks, tak si víceméně nevšimneš změny. Ano při bližším prozkoumání je hezčí kalendář a na notifikace lze již odpovídat, jinak je vše ve střevech systému :)

  Já mám aktualizováno. Pozitivní zatím vnímám spíš kosmetické drobnosti. Co mě ale dostalo, že mi Mail nezvládl synchronizaci s Gmailem…chybí tam velká část zpráv – některé složky jsou úplně prázdné (odeslaná 3, doručená 5…). Přitom ve složce „všechny“ ty zprávy najdu. Zkoušela jsem i smazat účet a gmail přiřadit znovu (zprávy na Gmailu archivuji) ale nic…nestáhly se. To je mi dost na prd, když jedu výhradně přes emailového klienta…:-( Pokud máte někdo podobnou zkušenost a víte co s tím, budu ráda za tip. :-) (Tento stav trvá už několik hodin…nemělo by to tedy být tím, že by ještě synchron nebyl dokončen.)

  Ja pouzivam email (gmail) jenom na Webu, takze s tim problem nemam. Aktualizovat jsem se rozhodl az po tom, co dokoncim vsechny potrebne zalohy, takze tak za tyden, nebo 14 dni.

  Dobrý den mám možná hloupý dotaz ale to pro mě docela důležite.Při upgradu se nestane že bych přisel o svoje data ne ? Nebo to formátuje celý hdd a instaluje se to na novo ?

  Dobrý den, mně se s touhle aktualizací stal jeden nepříjemný problém. Aktualizovala jsem si právě Mavericks, na svém 4S taky nějakou vylepšenou verzi iOS 7 a včera večer jsem si chtěla do mobilu přidat nové písničky. Jenže, když jsem ho k počítači připojila, tak mi z něj postupně vymizely všechny písničky a zůstaly jen ty koupené. Ze začátku byly jenom šedé a nedaly se přehrát a teď už tam nejsou vůbec, i když v počítači v iTunes normálně jsou. To samé s filmy a já teď nevím co s tím. Neporadil by mi prosím někdo?

celý text

Čtěte více