Zavřít reklamu

Tchajwanská značka OZAKI vstoupila na český trh v srpnu roku 2013 s bláznivě originálními produkty. Vizí společnosti je vyrábět opravdu stylové, funkční kryty a doplňky především pro Apple zařízení. Ozaki si zakládá na designu, originalitě a aktuálních modních trendech.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Je zřejmé, že v České republice je mnoho firem, které vyrábí či dováží kryty a gadgety pro Apple zařízení, ale málokterá vytváří své produkty kvalitně a zároveň stylově jako Ozaki. Už dříve jsem si v obchodech prohlížel kryty od jiných značek, které měly alespoň stejnou počáteční myšlenku – tedy vytvořit něco šíleného –, ale jejich kvalita většinou nestála za nic.

Když jsem poprvé viděl kryt od Ozaki na vlastní oči, byl jsem příjemně překvapen. Kryt O!coat, který jsem dostal na testování, se vyrábí v sedmi barvách. Každá barva zpodobňuje zvíře – například krokodýla, medvěda, koalu či prasátko. Kryt je vyroben z velmi příjemného materiálu, který je odolný proti znečištění. Případnou nečistotu jednoduše setřete houbičkou nebo mokrým hadříkem a kryt vypadá zase jako nový.

Kryt Ozaki O!coat se skládá ze dvou částí. Z nalepovací fólie, ke které je přiložen hadřík na leštění, a ze samotného krytu. Fólii nalepíte na zadní stranu iPhonu a přes ní nacvaknete kryt. Kryt je docela robustní, takže přednost iPhonu jako tenkého telefonu tímto obalem částečně smažete. Zadní strana krytu je vypouklá, takže iPhone nevypadá jako cihla, ale má zakulacený tvar. Tento nově vzniklý tvar iPhonu napomáhá k lepší manipulaci s telefonem.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Na zadní straně krytu se ukrývá stojánek, který má tvar jazyka. Abyste stojánek „vyplazili“, stačí ho jen v horní části zmáčknout. Jeho vnitřek je vyroben z kovového materiálu, takže se nemusíte bát, že se po čase ulomí nebo zkroutí. iPhone s Ozaki O!coat lze postavit jak horizontálně, tak vodorovně.

Právě se stojánkem je úzce spjata funkce fólie. Ta totiž v případě Ozaki O!coat primárně neslouží jako ochrana (ukrývá se až pod plastovým krytem), ale jako designový doplněk. Jakmile odkryjete jazyk, díky fólii můžete nahlédnout až do chřtánu jednotlivých zvířat. V případě mnou testovaného krytu jsem se díval do ptačího zobáku.

Dojmy z testování jsou pozitivní. iPhone s Ozaki O!coat se dobře drží v ruce, zpracování je velmi působivé, kryt je originální a šílený. Když přehlédnu tu skutečnost, že je iPhone kvůli krytu trochu širší, má podle mého názoru obal už jen jeden zápor. Přední strana iPhonu není nijak chráněna. Boční stěny Ozaki O!coat jsou zakončené půl milimetru pod displejem, takže když iPhone položíte přední stranou dolů, pokládáte ho přímo na nekrytý displej, a to není dobré.

Za 929 korun tedy nedostanete kompletní ochranu svého iPhonu, ale za to velice originální a výstřední pouzdro s kvalitním zpracováním.

Výrobce těchto bláznivých krytů má ve své nabídce o mnoho více krytů a gadgetů. Například kryt na iPad, který vypadá jako bible, kamerovou lampu, kterou si můžete spárovat s iOS zařízením a sledovat s ní vaše okolí, nebo pouzdro na iPhone ve stylu cestovní pasu. Ozaki má svůj osobitý styl a jejich design je vážně přitažlivý. Zajímavostí je také jejich přenosná externí baterie. Je to robot, který vypadá jako staré zásobníky na hranaté lentilky. Je vidět, že když se věci dělají pořádně, tak i bláznivé věci se můžou dobře používat delší dobu a nejsou jen záležitostí na jeden den.

Za zapůjčení děkujeme agentuře Whispr, jež zastupuje společnost TCCM, dovážející produkty značky OZAKI na český trh.

Diskuze k článku

    Od Ozaki stojí za zmínku ten 0.3 mm tlustý kryt. Používám jej na svém iPhone 5 a je to řešení k nezaplacení, že se to stále vleze do pouzdra (v mém případě Private Phone od Crumplera) a navíc zařízení není viditelně zvětšeno.

celý text

Čtěte více