Zavřít reklamu

V dnešní době se moc nevyplácí nosit svá zařízení bez krytu. Leckdo může navrhnout, že krytem či jiným ochranným prvkem „šlapete“ po produktovém designu, ovšem vzhledem k cenám oprav či samotných zařízení je nějaká prevence na místě. V dnešní době tedy není žádný problém sehnat kryt na iPhone, iPad, MacBook či dokonce Apple Watch. Do rukou se mi dostal kryt na Apple Watch Series 7 od PanzerGlass, který láká na zajímavé vlastnosti a nenápadný design. Stojí ale opravdu za to?

Obsah balení a technické specifikace

Jelikož se jedná o kryt na Apple Watch, je krabička velmi malá a nenápadná. Kryt vám dorazí v tenké kartónové krabičce, na jejíž přední straně můžete vidět design krytu a také výčet některých technických specifikací. V krabičce kromě krytu naleznete čistící hadřík z mikrovláken a zabalený vlhčený ubrousek. U již nakousnutých technických specifikacích rovnou zůstaneme. Jedná se o ochranný kryt, jenž kromě přední strany kryje taktéž strany boční. Sklo PanzerGlass spolehlivě chrání před nárazem. Navíc je potřeno oleofobní vrstvou, tedy na něm nezůstávají otisky prstů. Displej neovlivňuje citlivost displeje a hlavně nezabraňuje ve využívání žádných funkcí. Materiál je z polykarbonátu.

PanzerGlass Apple Watch (36)

První nasazení

Jak si lze všimnout ihned po rozbalení, kryt je z přední i zadní strany zalepen neprůhlednou fólií. Stačí postupovat podle manuálu, který naleznete v krabičce. Předně je třeba pořádně vyčistit displej, přičemž postačí kapka vody a hadřík z mikrovláken. Vlhký ubrousek z balení bych si nechal až někdy na později. Poté strhnete fólie a nasadíte. Nejde o nic těžkého. Vždy nasazujte směrem od korunky. Může se stát, že z druhé strany budete muset trochu tlačit na sílu. Není ale na místě se obávat žádného druhu poškrábání či jiného poškození.

Vlastní používání

Dle mého názoru je tento kryt vhodný nejen na sport, ale i na běžné nošení. Jeho zásah do designu hodinek zas tak markantní není. A pokud si pořídíte tmavý pásek, troufám si tvrdit, že výsledek nebude vypadat vůbec špatně. Já momentálně ale využívám kryt jen a pouze na sport. Jelikož chodím běhat a venku je stále poměrně chladno, mám nasazené rukavice. Bohužel mám rukavice na suchý zip a v místě hodinek rukavice nedopnu. Stává se tedy, že se suchý zip o hodinky tře, což by dříve nebo později zřejmě vedlo k nějaké možnosti poškození displeje. V tomto směru si tedy kryt od PanzerGlass nemohu vynachválit. Též se mi dost zamlouvá fakt, že v krytu můžete hodinky pohodlně používat. Jasně, jistá omezení tu jsou. Pokud chcete točit korunkou, neuděláte kvůli krytu na jeden pohyb příliš velký posun. Je to ale malá daň. Po sportování kryt zase jednoduše sundáte a dáte na poličku. Zřejmě se na něj uchytí nějaký prach, což zkrátka zase vyřešíte kapkou vody a hadříkem z mikrovláken. Co se týče samotného používání displeje, byl jsem poměrně skeptický. Není zde ale absolutně žádný problém a časem si ani neuvědomíte, že se nějaký kryt na hodinkách nachází. Kryt má ale i své neduhy. Snadno se pod něj dostane kapalina. Poté je tedy nutné kryt sundat a vysušit, jelikož hodinky se stanou v ten moment neovladatelnými.

PanzerGlass Apple Watch (7)

Resumé

Pokud chcete chránit své Apple Watch a třeba i pravidelně sportujete, s tímto krytem vedle nešlápnete. Kvalitní zpracování a vysoká odolnost jsou u PanzerGlass samozřejmostí. Toto sklo na Apple Watch Series 7 45mm můžete standardně sehnat za 799 korun, nyní je však v akci za 429 Kč.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.