Zavřít reklamu

Společnost Parallels včera oznámila příchod svého softwaru Parallels Desktop verze 14. Aktualizace nabízí podporu nového macOS Mojave a ve srovnání s předchozí verzí přichází zároveň s výrazným vylepšením rychlosti spouštění aplikací. Tvůrci programu kladli u nejnovější verze programu velký důraz především na vylepšení optimalizace úložiště – Parallels Desktop 14 je zhruba o 20 % – 30 % menší, než předchozí vydání. Podle společnosti mohou virtuální stroje v závislosti na konfiguraci ušetřit až 20 GB prostoru.

Vývojáři rovněž v Parallels Desktop 14 optimalizovali kompresi obsahu uloženého za pomoci nástroje Snapshots. Tímto krokem se podařilo ušetřit 15 % na úložišti. Nový space wizard zase nabízí uživatelům návrhy na další způsoby šetření úložiště, stejně jako užitečné rady týkající se správy více virtuálních strojů a jejich snímků. Parallels Desktop nabízí v nejnovější aktualizaci také řadu funkcí z Windows, které lze použít v prostředí macOS. Patří mezi ně zpřístupnění Microsoft Ink pro úpravu dokumentů formátu Office nebo zavedení podpory stylusu v programech CorelDRAW, Fresh Paint, Power Point, Adobe Illustrator nebo Photoshop.

Novinkou jsou také funkce Touch Baru na kompatibilních MacBoocích Pro pro programy OneNote, AutoCAD, SketchUp, Microsoft Visio a další. Touch Bar wizard zároveň nabízí uživatelům možnost přizpůsobení zkratek z Windows aplikací. V neposlední řadě přibylo u Parallels Desktop 14 několik dalších funkcí pro Mac, jako je například nová možnost pořízení screenshotu celých webových stránek či změna velikosti obrázků.

Parallels Desktop 14 pro Mac bude možné stáhnout od 23. srpna. Majitelé verzí 12 a 13 mohou na novou verzi upgradovat za 50 dolarů, novým uživatelům je k dispozici roční předplatné za 80 dolarů, případně jednorázový nákup verze 14 za 100 dolarů. Edice Parallels Desktop 14 Pro a Business stojí 100 dolarů za rok, koupě Parallels Desktop pro Mac nezahrnuje licenci pro operační systém Windows.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.