Zavřít reklamu

Kdo by neznal legendární Rollecoaster Tycoon, ve kterém se mohli tvořiví hráči vyřádit při tvoření těch nejšílenějších zábavních parků. Hroské dráhy, které na první pohled popírali fyzikální zákony se přitom zapsaly do videoherní historie tučným písmem. Série samotná však více než dvě desetiletí od svého vzniku nepřežila, nepočítáme-li obligátní remastery.

Naštěstí se na poli simulátorů zábavních parků v roce 2016 objevil Planet Coaster od vývojářů ze studia Frontier Developments. Ten nepokrytě na legendární hry navazuje a fanouškům nabízí v podstatě vše, co z původního Rollecoaster Tycoon udělal tak skvělou a návykovou hru. Vaší hlavní náplní práce bude plnění různorodých výzev, které po vás většinou budou požadovat generování určitě finanční částky.

K tomu, aby se vám výzvy podařilo splnit, se musíte předvést jako schopný manažer zábavního parku. K tomu vám Planet Coaster nabízí obrovské množství různých atrakcí a obchodů. Pokud vás začne nudit mód kampaně, nabízí Planet Coaster sandboxový režim, ve kterém můžete svůj zábavní park rozšiřovat donekonečna.

  • Vývojář: Frontier Developments, Aspyr
  • Čeština: ne
  • Cena: 9,49 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Playstation 5, Playstation 4, Xbox Series X|S, Xbox One
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.14 nebo novější, čtyřjádrový procesor Intel Core i5, 6 GB operační paměti, grafická karta Radeon R9 M290 nebo GeForce GTX 775M, 15 GB volného místa na disku

 Hru Planet Coaster můžete zakoupit zde

.