Zavřít reklamu

Zábavní parky jsou pro někoho ztělesním pravé zábavy, pro někoho zase přehlídkou sáhodlouhých front a neuspokojujícíh atrakcí. Ať už patříte do kteréhokoliv z těchto táborů, možná by se vám zalíbilo si takový park vlastnoručně vybudovat a dát tak konkrétní formu vašim představám o tom, jak by měl správně vypadat. Právě takovou zkušenost vám nabízí hra Parkitect, která vám dokonce umožní na vašem dokonalém parku pracovat ve spolupráci s až dalšími sedmi lidmi.

Parkitect vám nabídne množství nástrojů pro tvorbu perfektního parku. Vámi vybranou lokalitu můžete ještě před stavbou prvních budov deformovat podle svých potřeb. Dejte ale pozor na to, abyste takovými úpravami zbytečně neutratili příliš mnoho peněz. Ty byste totiž měli investovat hlavně do všemožných atrakcí, které budou hlavním zdrojem vašich příjmů. Samozřejmě hned nemůžete stavět monstrózní horské dráhy – každý park začíná skromně s několika malými atrakcemi a bude nějakou dobu trvat, než se z něj stane konkurence například pro Disneyland. Až ovšem nastřádáte dostatek financí, počítejte s tím, že se vaší fantazii při stavbě různorodých horských drah překážky klást nebudou.

Pro vtisknutí osobitého stylu jsou ve hře k dispozici různé kosmetické předměty. Kromě tech, které do hry naprogramovali sami vývojáři, můžete navíc využít i unikátní uživatelské výtvory ze Steam Workshopu anebo assety z dostupných modů. Aby se vám vše dařilo podle plánů, tak budete mimo jiné muset dávat pozor i na čísla ve svém účetnictví. Ty budou nejvíce dávat najevo to, jak moc se váš park líbí návštěvníkům. Parkitect můžete nyní sehnat na Steamu v pěkné slevě.

Hru Parkitect můžete zakoupit zde

Témata: , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.