Zavřít reklamu

Skupinka čtyř vývojářů, která si říká Sokpop Collective, si dává za úkol vyvinout s železnou pravidelností jednu hru za měsíc. S podporou od svých fanoušků se čtveřici podařilo dokončit už osmdesát her. Díky tomu, že jde o relativně malé hříčky, mohou vývojáři popustit uzdu fantazii a stvořit koncepty, které by jinak samy o sobě nedokázaly unést plnohodnotnou videohru. Posledním jejich, poměrně komplexním, kouskem je originální mix deckbuildingového žánru s budovatelskou strategií Stacklands.

Od klasických budovatelských strategií se Stacklands liší hned na první pohled. Místo malebných trojrozměrných modelů budov a obyvatel ve vaší vesničce se zde setkáte jen s jejich reprezentacemi na dvourozměrných kartičkách. Jejich zahráním z vašeho balíčku pak budujete veškerou infrastrukturu. Pohybem jednotlivých karet po herním poli pak dáváte příkazy svým poddaným.

Hlavním cílem celé hry je přitom bránit své vesničany, a to jak před hladem a neduhy počasí, tak i před nestvůrami, jež budou vaši vesnici pravidelně napadat. Klíčovým prostředkem jsou karty myšlenek, které vám dávají recepty na sestavování stále pokročilejších budov. Skládání kartiček vás dle vývojářů zabaví až na pět hodin, což je vzhledem k nízké poptávající ceně dostačující.

  • Vývojář: Sokpop Collective
  • Čeština: ne
  • Cena: 3,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.9 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 2 GB operační paměti, grafická karta Intel HD4600 nebo lepší, 200 MB volného místa na disku

 Hru Stacklands můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více