Zavřít reklamu

Zajímáte-li se o jablečné produkty do hloubky, tak jistě víte, že iPhone rozhodně není jen o nakousnutém jablíčku na jeho zádech. V jeho vnitřnostech totiž naleznete roky vývoje a evoluce, díky kterým nyní držíme v ruce telefony, jenž jsou mnohdy i tisíckrát výkonnější, než obrovské počítače před několika lety. Apple bezesporu patří mezi jednu z nejevolučnějších společností – v minulosti nám to dokázal například odstraněním 3,5mm konektoru z iPhonů 7, anebo osazením MacBooků pouze Thunderbolt 3 konektory. Stále však existují lidé, kteří tvrdí, že tyto kroky nejsou nutné a za názorem Applu nestojí. Mezi ně patří i Scotty Allen z kanálu Strange Parts, který mimo jiné dokázal, že iPhone 7 může mít i 3,5mm jack.

V novém videu, které za pouhých 24 hodin získalo více než 300 tisíc zhlédnutí, se Scotty Allen vydává do čínské továrny, kde se vyrábějí baterie pro jablečné telefony. Allen se chce vždy dozvědět opravdu vše, co jde. Možná i proto se v minulosti rozhodl postavit si vlastní iPhone díl po dílu. Tentokrát ho zaujaly baterie a ve 28minutovém videu se rozhodl divákům ukázat, co všechno stojí za jejich konstrukcí. Vše je ve videu vysvětleno podrobně, ale hlavně srozumitelně (tedy pokud rozumíte angličtině). Někteří z vás si už nyní možná vytvořili předsudek, že se na téměř půlhodinové video nebude dát kvůli délce dívat. Rozhodně mu však dejte šanci, jelikož vás všechny ty stroje, procesy a hlavně nadšení Scottyho Allena určitě pohltí.

Kompletní proces výroby baterie vám zde popisovat nebudeme – to necháme na profesionálech, či na samotném Scottym. Zajímat by vás však mohlo například to, že jsou baterie po výrobě všemožné testovány. Výrobci je nechávají v troubách, stříkají na ně slanou vodu a další, a to jen proto, aby případné špatné kusy explodovaly a bylo je možné vyřadit. Rozhodně se po zhlédnutí videa nezapomeňte podívat i na další z kanálu Strange Parts. Garantuji vám, že pokud vás Apple zajímá a chcete vědět i různé informace „pod pokličkou“, tak se vám budou určitě líbit.

.