Zavřít reklamu

Baterie je důležitou součástí našich iPhonů a je logické, že všichni chceme, aby fungovala co nejlépe a co nejdéle. Pro dobíjecí baterie je ale kromě jiného charakteristické i to, že se jejich kapacita i výkon postupem času zhoršují. Naštěstí to neznamená, že musíte v takovém případě okamžitě vyměnit svůj iPhone za nový model – stačí se obrátit na servis a nechat si vyměnit pouze baterii.

Pokud se na důvod výměny baterie vašeho iPhonu nevztahuje záruka a nesplňujete ani podmínky bezplatné výměny (popíšeme si je v dalším odstavci), může se takový servis za určitých podmínek relativně prodražit. Rozhodně se ale nevyplatí na výměně baterie šetřit. Sama společnost Apple na svých stránkách nabádá uživatele k tomu, aby využívali služeb autorizovaných servisů a vždy upřednostňovali originální baterie s příslušnou bezpečnostní certifikací.

Pokud se stane, že váš iPhone nedokáže po výměně baterii rozpoznat nebo ověřit její certifikaci, zobrazí se vám na displeji vašeho smartphonu oznámení s nadpisem “Důležitá zpráva o baterii” a zprávou, že baterii iPhonu nebylo možné ověřit. Důležitá zprávy o baterii se v takových případech zobrazí na iPhonu 11, iPhonu 11 Pro, iPhonu 11 Pro Max, iPhonu XS, iPhonu XS Max a iPhonu XR. V případě použití neoriginální baterie se vám v Nastavení -> Baterie -> Kondice baterie nebudou zobrazovat příslušné údaje.

Kdy je potřeba baterii vyměnit

Po určité době používání vašeho iPhonu se může stát, že se v Nastavení -> Baterie zobrazí upozornění na možnou nutnost výměny baterie. Tato zpráva se může objevit u iOS zařízení s operačním systémem iOS 10.2.1 – 11.2.6. U novějších verzí operačního systém iOS se tato zpráva nezobrazuje, v Nastavení -> Baterie -> Kondice baterie ale najdete užitečné informace, týkající se stavu baterie vašeho iPhonu. Pokud uvažujete o výměně baterie vašeho iPhonu, kontaktujte podporu společnosti Apple nebo se obraťte na autorizovaný servis.

Program bezplatné výměny baterie

Řada uživatelů dodnes používá iPhone 6s nebo iPhone 6s Plus. U některých z těchto modelů mohou nastat potíže, spojené se zapínáním přístroje a fungováním baterie. Pokud jste tyto problémy zaznamenali i u svého iPhonu 6s nebo 6s Plus, ověřte si na těchto stránkách, zda se na vaše zařízení vztahuje program bezplatné výměny. Do příslušného pole stačí zadat sériové číslo zařízení, které najdete například v Nastavení -> Obecné -> Informace, případně na originálním balení vašeho iPhonu vedle čárového kódu. Pak už jen stačí kontaktovat autorizovaný servis, kde vám bude výměna po prověření provedena. Pokud jste už za výměnu zaplatili a teprve dodatečně zjistili, že baterii svého iPhonu můžete vyměnit bezplatně, můžete u společnosti Apple zažádat o finanční náhradu.

Zprávy o baterii

Pokud svůj iPhone používáte déle, je dobré věnovat pozornost zprávám, které se vám po čase mohou objevit v Nastavení -> Baterie -> Kondice baterie. U nových iPhonů si můžete všimnout, že údaj v sekci “Maximální kapacita baterie” udává 100 %. Tato informace udává kapacitu baterie vašeho iPhonu v porovnání s kapacitou zcela nové baterie, a příslušné procento postupem času přirozeně klesá. V závislosti na stavu baterie se vám v příslušné sekci v Nastavení mohou zobrazovat zprávy o výkonu.

Pokud je baterie v pořádku a zvládá normální výkon, uvidíte v nastavení zprávu o tom, že baterie momentálně podporuje maximální možný výkon zařízení. Pokud se váš iPhone nečekaně vypne, aktivují se vždy funkce řízení výkonu, zobrazí se vám v nastavení oznámení o vypnutí iPhonu z důvodu nedostatečného výkonu baterie a následného zapnutí řízení výkonu telefonu. V případě, že toto řízení výkonu vypnete, nebudete ho moci znovu zapnout a automaticky se aktivuje v případě dalšího neočekávaného vypnutí. V případě významnějšího zhoršení kondice baterie se vám zobrazí zpráva upozorňující na možnost výměny v autorizovaném servisu s odkazem na další užitečné informace.

iPhone 11 Pro iPhone 11 Pro Max
.