Zavřít reklamu

Apple včera zveřejnil první vývojářskou betaverzi iOS a iPadOS s pořadovým číslem 13.4. Novinka už je několik hodin mezi uživateli a na webu se tak objevil souhrn změn a nových funkcí, které tato verze na jaře přinese všem uživatelům.

Jednou z dílčích změn je lehce obměněná lišta v mailovém prohlížeči. Apple posunul tlačítko pro odpověď zcela na druhou stranu od tlačítka pro smazání. To způsobovalo od vydání iOS 12 problém mnoha uživatelům, ti tak budou mít nyní klid.

mailapptoolbar

Jednou z největších novinek v iOS 13 měla být funkce sdílení složek na iCloudu. Do konečného buildu se však tato funkcionalita nedostala, Apple jí však konečně implementuje v iOS/iPadOS 13.4. Skrze aplikaci Soubory tak bude možné konečně sdílet iCloudové složky s dalšími uživateli.

icloudfoldersharing

V iOS/iPadOS 13.4 se objeví také nová sada Memoji samolepek, které bude možné využívat ve Zprávách a které budou reflektovat vlastní Memoji/Animoji postavičky. Nových samolepek bude celkem devět.

newmemojistickers

Další poměrně zásadní novinkou je možnost sdílet nákupy napříč platformami. Vývojáři budou nově moci využít funkcionalitu sjednocení svých aplikací, pokud mají verze pro iPhony, iPady, Macy nebo Apple TV. V praxi tak nově bude možné nastavit to, že pokud si uživatel koupí aplikaci na iPhonu, a ta bude dle vývojáře stejná s aplikací například na Apple TV, nákup bude platit pro obě verze a ty tak budou dostupné na obou platformách. Vývojáři tak budou moci nabízet balíčky aplikací za jeden poplatek.

Velkých změn se dočkalo také nově představené API CarKey, díky kterému je možné odemykat a dále interagovat s vozidly které podporují NFC funkcionalitu. Za pomocí iPhonu tak bude možné odemykat, startovat či jinak ovládat příslušný automobil. Klíč bude navíc možné sdílet s rodinnými příslušníky. Drobných změn se dočkalo také rozhraní Apple CarPlay, zejména v oblasti ovládání.

V iOS/iPadOS 13.4 se také objeví nové dialogové okno, které umožní povolit vybraným aplikacím permanentní sledování polohy. Tedy něco, co bylo pro aplikace třetích stran doposud zakázané, a co mnoha vývojářům vadilo.

Zdroj: MacRumors

.