Zavřít reklamu

Jednoznačně nejzajímavější na iPhonu 11 Pro je trojitý fotoaparát, a to nikoli z hlediska kontroverzního designu, nýbrž především kvůli jeho pokročilým funkcím. Mezi ty patří také Night Mode, tedy režim pro zachycení co možná nejkvalitnějšího snímku při slabém světle, zejména pak v noci.

V průběhu úterní konference se Apple vytasil s několika ukázkami, jež vyzdvihovaly schopnosti iPhonu 11 kvalitně zachytit tmavou scénu. Stejné propagační fotografie jsou k nalezení také na oficiálním webu společnosti. Běžného uživatele nicméně zajímají hlavně reálné fotografie a jedna taková, demonstrující Night Mode v akci, se dnes objevila.

Její autorkou je Coco Rocha, jednatřicetiletá modelka a podnikatelka, která při focení noční scény ukázala rozdíl mezi iPhonem X a iPhonem 11 Pro Max. Jak ve svém příspěvku podotýká, není Applem nijak sponzorovaná a telefon se jí přednostně dostal do rukou spíše náhodou. Výsledné snímky jsou diametrálně odlišné a fotografie z nového modelu dokazuje, že Night Mode funguje skutečně dobře, v konečném důsledku hodně podobně, jak nám Apple předvedl během keynote.

Night Mode na iPhonech 11 je vlastně kombinace kvalitního hardwaru a dobře naprogramovaného softwaru. Při focení noční scény se režim aktivuje automaticky. Při stisknutí spouště udělá fotoaparát několik snímků, které jsou kvalitní i díky dvojité optické stabilizaci, která udrží objektivy v klidu. Následně se za pomoci softwaru zarovnají snímky, odstraní se rozmazané části a naopak ty ostřejší se sloučí. Upraví se kontrast, doladí se barvy, inteligentně se potlačí šum a zvýrazní detaily. Výsledkem je kvalitní fotografie s vykreslenými detaily, minimálním šumem a věrohodnými barvami.

iPhone 11 Pro back camera FB

Všechny články autora

Diskuze k článku

  a kde je ten večer? fotografie pak postrádá to, co na ní bylo kouzelné

  Asi to nebude dokonalé – v některých případech to pomůže, v některých uškodí. Pokud ti to prosvětlí postavu, která se skrývá v přítmí a pozoruje lehce prosvětlenou večerní scénu, tak je taková funkce samozřejmě naškodu. Je potřeba s tím pracovat a nenechat to na automatice. Ale ber to tak, že bežným masám tohle bude vyhovovat a v naprosté většině případů to takhle budou lidi chtít. Fajnšmekři holt musí projevit víc snahy a kreativity, ostatně jako bys fotil postaru a na kinofilm.

  Taková blbost ? Samozřejmě, že je to nesmysl. Vědět autor něco o focení, styděl by se… ?? Ze stativu možná a to přesně dokazují rozostřený zdroje světla.

  Pokud budu chtít vyfotit noční fotku s pár světly v okolí, nepotřebuju mít výsledek velmi podobný dennímu světlu s pár světly v okolí … pokud by to fungovalo tak, že si kliknutím prstem na místo přisvětlím pouze to co chci na fotografii .. zde třeba postava ženy, tak proč né, ale mít vlastní fejkovou fotku, je jako reálný život s fejkovými zážitky … a jak zaznělo v jedné reklamě „vzpomínky, ty musíš zažít, ty si nekoupíš“

  No tak tady je potřeba upozornit, že to co je tu prezentováno není primární určení nočního režimu. Jde o možnost fotit při snížených světelných podmínkách, to dokládají i fotky v článku které jsou nepřirozené až ošklivé. Má to asi ukázat, co to dokáže, takže pokud budete fotit v místnosti nebo při umělém osvětlení, měl by být výsledek podobně dobrý jako přes den. Ten co fotil toto je ale buď mdlého rozumu, nebo je to snaha jak tuhle funkci zveličit. Ale taky je to důkaz, co vše dokáže umělá inteligence s vysokým výpočetním výkonem iPhonu.

  No určitě bych si ted kupoval další iPhone proto , že nový model umí udělat falešný fotky DDD . Masakr . Tohle je dobrý tak maximálně pro hloupé slepice a homosexuály na Instáč ale to je všechno. Apple už se bohužel zaměřuje jenom na ten foták protože ví že se ztrhlo poslední roky fotografický šílenství kdy se každej předhání kdo udělá zajímavější fotku se kterou by se mohl vytáhnout . iPhone už nedává žádný smysl jako kdysi .Před ještě cca 8 lety měl smysl z důvodu zabezpečení ale dneska už je to šaškárna zkomerčnělá . Mám iPhone X a už loni jsem čekal změnu ale XS se žádnou nepřišel a letošní 11 nemá taky vůbec nic ,takže si nechávám X a šmitec . Samsung nemá taky nic zajímavého čili není co řešit .O ostatních čínských šmejdech nemá smysl vůbec mluvit ,to jsou atrapy telefonů pro chudé důchodce.

celý text

Čtěte více.