Zavřít reklamu

Policejní kontroly jsou momentálně na každém rohu, a to kvůli vládním opatřením, která mají zamezit šíření koronaviru. Pandemie koronaviru je tady s námi již více než rok a za tu dobu jsme prošli hned několika různými vlnami – občas se situace zhoršila a jindy naopak zlepšila. Bohužel, v Česku došlo k podcenění celé situace a nyní musíme dodržovat velmi přísná opatření. Mezi to nejpřísnější v současné době patří omezení pohybu mezi okresy. Pokud chcete z vašeho okresu, ve kterém bydlíte, vycestovat, tak k tomu musíte mít pádný důvod a vyplněný formulář. V tomto článku se společně podíváme na to, jak zjistit, kde se právě nachází policejní kontroly. A pokud vás už policie přeci jen zastaví, mohlo by se vám hodit těchto 6 tipů, jak se chovat při policejní kontrole.

Policejní kontroly

Chcete-li zjistit, kde se v současné době nachází policejní kontroly, tak k tomu můžete využít dvě ideální aplikace. První z nich je webová aplikace kontrolnibody.cz, ve které si můžete na přehledné mapě České republiky zkontrolovat, kde se zrovna nachází zátarasy, náhodné kontroly či vlakové kontroly. Nejlepší na tom je, že se na tyto informace můžete podívat na jakémkoliv zařízení – stačí vám připojení k internetu. Tento nástroj vznikl díky Motoklubu Červení Supi a slouží pouze k informativnímu monitoringu policejních kontrol. Samotní vývojáři uvádí, že aplikace nemá za cíl znevažovat práci ozbrojených složek, a zároveň nemá za cíl ani nabádat uživatele k porušování krizové vyhlášky. Kromě toho, že si zde můžete kontroly zobrazit, tak je můžete samozřejmě také nahlásit, popřípadě smazat. Pokud se tedy před jízdou chcete psychicky připravit na kontrolu, tak je aplikace kontrolnibody.cz naprosto ideální.

Na stránky kontrolnibody.cz se přesunete zde

Policejní kontroly
Policejní kontroly

Druhou skvělou aplikací, kterou můžete pro výše uvedené účely využít, je Waze. Ten dost možná většina z vás využívá – jedná se především o navigační aplikaci, která se však oproti těm ostatním liší. V rámci Waze totiž uživatelé tvoří jakousi síť, která se navzájem může informovat o současné situaci na cestách. Díky tomu můžete jednoduše zjistit, zdali se na vaší trase nachází například dopravní zácpa, nehoda, anebo právě policejní kontrola (a mnoho dalších). Případnou policejní kontrolu lze na trase vidět při plánování, popřípadě vás na ni Waze může přímo upozornit, a to pár stovek metrů předem. Stejně jako na kontrolnibody.cz můžete i v rámci aplikace Waze jednotlivé policejní kontroly, popřípadě jiné situace, nahlašovat. Za správná nahlášení pak sbíráte také body, což vás může motivovat v dalším nahlašování. Waze je k dispozic zcela zdarma.

Aplikaci Waze stáhnete zde

Témata: , ,
.