Zavřít reklamu

Pravděpodobně jste během loňského roku zaznamenali obrovský nárůst popularity tzv. Battle Royal her. Největší díru do světa za posledních dvanáct měsíců udělal titul PLAYERUNKNOWN’s Battlegrounds, který od loňského podzimu bořil jeden rekord za druhým. Letos se na trhu objevil vyzyvatel, který si nyní také nevede vůbec špatně. Jedná se o titul Fortnite Battle Royale, který byl doposud k dispozici jen pro PC a konzole. To se však nyní mění, FBR bude od příštího týdne k dispozici i pro operační systém iOS.

Vývojáři z Epic Games dnes oznámili, že se hra během příštího týdne objeví v App Store a to ve verzi jak pro iPhone, tak pro iPad. Konverzí na platformu iOS by hra neměla ztratit nic na své atraktivitě. Dle slov vývojářů se mohou hráči těšit na stejný gameplay, stejnou mapu, stejný obsah a stejné týdenní aktualizace, na které jsou hráči zvyklí z PC či konzolí. Hra by měla disponovat také multiplayerovou složkou napříč jednotlivými platformami. V praxi si tedy z iPadu zahrajete třeba proti hráčům co hrají na PC. Nevyváženost ovládání v tomto případě bude muset jít stranou…

Vydání hry na iOS odpovídá strategii vývojářů, kteří jí chtějí zpřístupnit pro co nejvíce hráčů v rámci co největšího počtu herních platforem. iOS verze hry by měla obsahovat stejnou grafiku, jako konzolové verze. Nemělo by tak dojít k žádnému zjednodušení vlivem portu na mobilní zařízení. Pokud máte o iOS verzi hry zájem, zaregistrujte se na webu vývojářů, tak dostanete pozvánku mezi prvními. Oficiální pozvánky do hry budou rozesílány od 12. března s tím, že bude dostupnost zpočátku omezená. Vývojáři chtějí hráče pouštět do hry postupně. Fortnite pro iOS bude vyžadovat iPhone 6s/SE a novější, nebo iPad Mini 4, iPad Air 2 či iPad Pro a novější.

Zdroj: 9to5mac

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.