Zavřít reklamu
iWant

10 nejlepších iOS her, které spatřily světlo světa v roce 2017

iWant

Blíží se konec roku a to znamená, že nastává čas ročního bilancování. Své má za sebou už společnost Apple, která předminulý týden představila žebříček toho nejlepšího z App Store, iTunes a Apple Music. Dnes se podíváme na další takový seznam, který si připravil zahraniční server TouchArcade a vybral do něj 10 nejlepších iOS her, které se za uplynulý rok objevily. Letošní rok byl na nové tituly poměrně bohatý a leckteré hry s sebou přinesly opravdu nevšední herní zážitky. Pojďme se tedy podívat, co si redaktoři TouchArcade do svého TOP 10 vybrali.

Pokud se vám nechce po svátcích číst, můžete si celý seznam prohlédnout ve videu níže. Pokud se vám naopak číst chce a desítka nejlepších vám připadá málo, můžete se podívat na tento seznam, ve kterém je 100 nejlepších iOS titulů za letošní rok.

Žebříček TOP 10 není poskládán v nějakém chronologickém pořadí, tj. první zmíněná hra rozhodně není brána jako ta nejlepší. Jedná se o seznam 10 her, které prostě stojí za stažení/zakoupení. Na prvním místě v seznamu se nachází The Binding of Isaac: Rebirth. Původně PC titul (2012), který se dva roky po vydání dostal i na konzole. Letos se konečně objevil na platformě iOS a vývojáři si za něj žádají 449 korun. Za své peníze však dostanete opravdu hodně muziky a pokud vás žánr rouge-like stříleček baví, není v tomto případě o čem přemýšlet. Trailer najdete níže.

Na dalším místě se nachází RPG z otevřeného světa Cat Quest, která se kromě iOS objevila na všech ostatních herních platformách. Jedná se o klasické RPG v rámci kterého vyvíjíte svou kočičí postavu, sbíráte tuny předmětů, plníte questy apod. Pokud vám na iOS nějaké neotřelé RPG chybělo, za 59 korun se jedná o velmi výhodný nákup.

Na pomyslném třetím místě se nachází další RPG, tentokrát poněkud akčnějšího rázu. Death Road to Canada je klasická zombie akce, okořeněná ROG prvky. V tomto případě vám trailer poskytne jasnou představu o tom, o čem tento titul je. Za 329 korun se jedná o zajímavou hříčku.

Na další příčce se nachází klasika, která vychází z populární plošinovky FEZ, která se na ostatních platformách objevila před mnoha lety. FEZ Pocket Edition nabízí stejnou úroveň výzvy jako klasické verze. 2D puzzle ve 3D světě se stávají postupně obtížnějšími, jak hráč postupně prochází hrou. Pokud máte rádi hlavolamy a 2D plošinovky, 149 korun je velmi dobrá cena za tuto „klasiku“.

Pro fanoušky Nintenda tu máme Fire Emblem Heroes. Jedná se o free to play titul, který nabízí tahový soubojový systém, RPG prvky a především postavy z oblíbenéhé světa Fire Emblems. Jedná se o jednu z mnoha her od Nintenta, které se letos na iOS objevily.

Gorgoa je typický zástupce z žánru Puzzle. Jedná se o klasickou obrázkovou skládačku, která se postupně stává obtížnější s tím, jak hráč postupuje jednotlivými úrovněmi. Na první pohled jednoduchá hra je o poznání obtížnější, než by se mohlo zdát. Za 149 korun se jedná o výhodný nákup, pokud vás podobný žánr baví.

Další titul je poměrně známý. GRID Autosport nabízí pořádné závodnické vyžití všem fanouškům automobilových závodů. Ve hře se nachází plnohodnotná kariéra, více než stovka vozů a online multiplayer. Podle mnohých se jedná o nejlepší závodní hru, která se na platformě iOS nachází. Cena 299 korun by neměla žádného fanouška motorsportu zastrašit.

Reigns: Her Majesty je zástupce karetních her, ve kterých se příběh odvíjí od toho, jaké herní karty zvolíte. Jde o poměrně zajímavý titul, který se však potýká s problémy ohledně balancování jednotlivých karet. Pokud vás však tento žánr zajímá, za 89 korun se jedná o povedený nákup.

Splitter Critters je variace na populární a klasickou pařbu Lemmings, kterou si zcela jistě pamatuje naprostá většina z vás. Splitter Critters vyhrála 2017 Apple Design Awards a minulý týden si hra odnesla také titul nejlepší hry v App Store za rok 2017. 89 korun za nejlepší hru letošního roku není nepřiměřená cena.

Poslední hrou na tomto seznamu je The Witness. Jedná se o zajímavý mix puzzle a otevřeného světa. Hráč je uvězněný na odlehlém ostrově a za pomocí řešení různých puzzlů a úkolů se postupně dostává ven. Podle zahraničních ohlasů se jedná o velmi obtížnou hru, doplněnou skvělými vizuály. Pokud máte rádi výzvy, nemusíte hledat dále. Cena 299 korun však může mnohé odradit.

Zdroj: Macrumors