iWant

Populární textová aplikace Ulysses přechází na předplatné

iWant

V App Storu pro iPhony a iPady a v Mac App Storu se objevila nová verze Ulysses. Ta však zatím nepřináší žádné novinky, jen je zdarma, a to proto, že se vývojářské studio Soulmen rozhodlo k přechodu na model předplatného. Nově je tedy nutné za používání aplikace platit měsíční/roční poplatky.

Nově stojí Ulysses 99 korun měsíčně, nebo 839 korun ročně. Jakmile si předplatné pořídíte, odemkne se vám aplikace automaticky na všech zařízeních – Macu, iPhonu i iPadu – a pochopitelně mezi nimi funguje synchronizace přes iCloud.

Nově zároveň Ulysses nabízí studentský plán, v rámci něhož studující uživatelé zaplatí za půlroční předplatné 329 korun. Kdo Ulysses nezná a nechce se rovnou pouštět do předplatného, má možnost využít čtrtnáctidenní zkušební lhůtu. Po ní se ale bez předplatného aplikace opět „uzamkne“.

Důvod přechodu na předplatné je jednoduchý: vývojáři vyvíjí profesionální aplikaci a aby byli schopni i do budoucna zajistit pravidelné updaty, opravy a celkově podporu, potřebují si zajistit také pravidelný přísun peněz. V blogovém příspěvku Max Seelemann, spoluzakladatel studia Soulmen, velmi podrobně rozhodnutí o předplatném vysvětluje a zároveň přiznává, že se jednalo o nejtěžší rozhodnutí za jeho vývojářskou kariéru.

Místo toho, aby se ale v Soulmenu soustředili na velké updaty, kterými by přilákali nové uživatele, chtějí mít raději prostor a prostředky na menší a pravidelnější aktualizace, jimiž budou reagovat na požadavky stávajících uživatelů.

Vzhledem k tomu, že dosud stál Ulysses relativně nemalé peníze, obzvlášť když jste aplikaci koupili pro iOS i Mac, nabízí Soulmen akční cenu – doživotní slevu na ročním předplatném, a to za 629 korun. Což by mohla být pro mnoho lidí za aplikaci, kterou používají denně, velmi příjemná sazba.

Uživatelé, kteří si Ulysses zakoupili v poslední době, mají ještě jinou nabídku. Ti, co koupili pro Mac, mohou aplikaci využívat zdarma následujících až 12 měsíců, při nákupu jen pro iOS to je až 6 měsíců, vždy v závislosti na datu nákupu. Soulmen se každopádně snaží vyjít maximálně vstříc těm, kteří již za jeho aplikace zaplatili.

Důležité je také zmínit, že z App Storu a Mac App Storu zmizely původní placené verze a je třeba obě aplikace stáhnout znovu. Tentokrát již je Ulysses všude zdarma a po spuštění vás přivítá obrazovka s přehledem předplatného. Jakmile si nějaké zvolíte, okamžitě se vám objeví vaše známá knihovna, která se nahraje z iCloudu.

Ulysses
Ulysses
Price: Free+
Ulysses
Ulysses
Price: Free+