iWant

Populární textová aplikace Ulysses přechází na předplatné

iWant

V App Storu pro iPhony a iPady a v Mac App Storu se objevila nová verze Ulysses. Ta však zatím nepřináší žádné novinky, jen je zdarma, a to proto, že se vývojářské studio Soulmen rozhodlo k přechodu na model předplatného. Nově je tedy nutné za používání aplikace platit měsíční/roční poplatky.

Nově stojí Ulysses 99 korun měsíčně, nebo 839 korun ročně. Jakmile si předplatné pořídíte, odemkne se vám aplikace automaticky na všech zařízeních – Macu, iPhonu i iPadu – a pochopitelně mezi nimi funguje synchronizace přes iCloud.

Nově zároveň Ulysses nabízí studentský plán, v rámci něhož studující uživatelé zaplatí za půlroční předplatné 329 korun. Kdo Ulysses nezná a nechce se rovnou pouštět do předplatného, má možnost využít čtrtnáctidenní zkušební lhůtu. Po ní se ale bez předplatného aplikace opět „uzamkne“.

Důvod přechodu na předplatné je jednoduchý: vývojáři vyvíjí profesionální aplikaci a aby byli schopni i do budoucna zajistit pravidelné updaty, opravy a celkově podporu, potřebují si zajistit také pravidelný přísun peněz. V blogovém příspěvku Max Seelemann, spoluzakladatel studia Soulmen, velmi podrobně rozhodnutí o předplatném vysvětluje a zároveň přiznává, že se jednalo o nejtěžší rozhodnutí za jeho vývojářskou kariéru.

Místo toho, aby se ale v Soulmenu soustředili na velké updaty, kterými by přilákali nové uživatele, chtějí mít raději prostor a prostředky na menší a pravidelnější aktualizace, jimiž budou reagovat na požadavky stávajících uživatelů.

Vzhledem k tomu, že dosud stál Ulysses relativně nemalé peníze, obzvlášť když jste aplikaci koupili pro iOS i Mac, nabízí Soulmen akční cenu – doživotní slevu na ročním předplatném, a to za 629 korun. Což by mohla být pro mnoho lidí za aplikaci, kterou používají denně, velmi příjemná sazba.

Uživatelé, kteří si Ulysses zakoupili v poslední době, mají ještě jinou nabídku. Ti, co koupili pro Mac, mohou aplikaci využívat zdarma následujících až 12 měsíců, při nákupu jen pro iOS to je až 6 měsíců, vždy v závislosti na datu nákupu. Soulmen se každopádně snaží vyjít maximálně vstříc těm, kteří již za jeho aplikace zaplatili.

Důležité je také zmínit, že z App Storu a Mac App Storu zmizely původní placené verze a je třeba obě aplikace stáhnout znovu. Tentokrát již je Ulysses všude zdarma a po spuštění vás přivítá obrazovka s přehledem předplatného. Jakmile si nějaké zvolíte, okamžitě se vám objeví vaše známá knihovna, která se nahraje z iCloudu.

Ulysses
Ulysses
Vývojář: Ulysses GmbH & Co. KG
Cena: Zdarma+
Ulysses
Ulysses
Cena: Zdarma+
  • Martin Topinka

    V cem je to lepsi nez Byword, iA Writer nebo Typora? Zmineni markdown umi taky. Predplatne pro vcelku jednoduchy markdown textovy editor jsem teda jeste jako business model snad nevidel, nebo si to aspon nepamatuju… (kdyz nepocitam Microsoft…)

    • monicqa

      Nemyslim, ze Ulysses je jednoduchy editor, funkciami je dost nabity, paci sa mi najma moznost (aj vlastnych) stylov a priamy upload napr. pri clankoch na WordPress web.