Zavřít reklamu
iWant

Potřebujeme další stylus? Analytici předpovídají příchod nové Apple Pencil

iWant

Digitální tužka Apple Pencil byla společností Apple oficiálně představena v roce 2015. Navzdory rozpačitým reakcím a výsměchu z jistých míst si svou cílovou skupinu našla, málokoho ale napadlo, že by se Apple mohl v budoucnu vytasit s Apple Pencil 2.

Chcete stylus, jen o tom nevíte

Když Steve Jobs v roce 2007 v rámci představení iPhonu položil publiku řečnickou otázku: „Who wants a stylus?“, nadšená veřejnost mu dala za pravdu. Našlo by se jen málo uživatelů, kteří by ke svému jablečnému produktu potřebovali stylus. O několik let později ale v Applu změnili názor, a to za nemalé pozornosti médií, která si Tima Cooka dobírali pro uvedení produktu, kterým Jobs tolik pohrdal. Když Phil Schiller představoval Apple Pencil živě,  z publika se dokonce ozval smích.

Navzdory propracovanosti a nespornému přínosu Apple Pencil pro určitá odvětví sklízel Apple kritiku za svou nekonzistentnost i za to, že stylus prodával zvlášť a za relativně vysokou cenu. Kritici však zapomněli na to, že Steve Jobs odmítal stylus coby součást tehdy představovaného prvního iPhonu – o tabletech v té době nebyla řeč a k ovládání jablečného smartphonu s multitouch displejem skutečně nebyla zapotřebí žádná další pomůcka.

Nový iPhone X, nová Apple Pencil?

Analytik společnosti Rosenblatt Securities Jun Zhang nedávno oznámil, že podle jeho názoru existuje vysoká pravděpodobnost, že Apple pracuje na nové, vylepšené verzi Apple Pencil. Podle jeho odhadu by měl nový stylus od Applu vyjít souběžně s 6,5-palcovým iPhonem X, zejména u iPhonu se ale jedná spíše o divoké spekulace. Spekulace tvrdí, že větší iPhone X s OLED displejem by mohl spatřit světlo světa již letos a Apple Pencil by měla být navržena pro používání právě s tímto modelem. Někdo těmto spekulacím nevěří, někdo si zase klade otázku, proč by měl Apple zapotřebí produkovat vlastní verzi Galaxy Note.

Prohlédněte si různé koncepty Apple Pencil 2:

Krásné nové (jablečné) stroje

Nová Apple Pencil ale není jediným novým jablečným zařízením, jehož příchod Jun Zhang předpověděl. Podle něj by mohl Apple vydat i low-endovou verzi HomePodu za cenu až o polovinu nižší, než kolik stojí současný HomePod. Podle Zhanga by měl být „HomePod mini“ jakousi osekanější verzí klasického HomePodu s o něco menší nabídkou funkcí – ty ale Zhang nespecifikoval.

Zhang se rovněž domnívá, že by společnost mohla vydat iPhone 8 Plus ve verzi (Product)RED. Červené varianty iPhonu X se podle Zhanga s největší pravděpodobností nedočkáme. „Neočekáváme červený iPhone X, protože barvení kovového rámečku je příliš velká výzva,“ uvedl.

Těžko říci, do jak velké míry se můžeme na předpovědi Juna Zhanga spolehnout. Neuvádí, o jaké zdroje se opírá, a některé z jeho odhadů znějí přinejmenším divoce. Pravdou ale je, že Apple Pencil zatím zůstává neaktualizovaná již od roku svého vydání.

Když iPad Pro, tak Apple Pencil

Apple Pencil je digitální stylus, který Apple vydal spolu s iPadem Pro v roce 2015. Apple Pencil má sloužit především ke kreativní práci na tabletu, disponuje citlivostí na tlak a schopností rozpoznání různých úhlů naklonění a nabízí funkce, které přijdou vhod nejen uživatelům, zabývajícím se z profesního hlediska grafikou. Během krátké doby si navzdory své kontroverznosti získala Apple Pencil srdce nejednoho uživatele.

Používáte Apple Pencil ke své práci nebo ve volném čase? A umíte si představit ovládání iPhonu s její pomocí?

Zdroj: UberGizmo,