Zavřít reklamu

Populární značky jako Apple, Tesla, Beats a další si drží jistou známku luxusu a mnoha uživateli jsou proto preferovány. Skvěle to lze vidět například u zmiňovaného Applu, respektive u jeho telefonů Apple iPhone. Ty mají dodnes svou osobitou prestiž a uznání početné skupiny věrných fanoušků. Napadlo vás ale někdy, zda značka telefonu může mít vliv na váš partnerský život? Přesně na tohle si totiž posvítila právě zveřejněná studie od MoneySuperMarket, která přináší poměrně zajímavá zjištění. Pokud totiž vlastníte produkty od Applu, pak máte podstatně větší šanci na úspěch na online seznamkách než ostatní.

Cíl studie dává poměrně logicky smysl. Lidé se odjakživa o značky zajímají, a zatímco některé vnímají jako lepší a luxusnější, jiné jim naopak mohou být zcela proti srsti. To souvisí s již zmiňovanými populárními značkami. Na druhou stranu pokud hledáme partnera, tak například značka používaného telefonu by měla být snad to poslední, o co se budeme zajímat. Jenže to, jak reagujeme podvědomě, pochopitelně úplně jednoduše neovlivníme.

Vliv značky telefonu na úspěch

Přejděme ale k samotným výsledkům. Podle studie je totiž patrné, že značka používané elektroniky může mít přímý vliv na (ne)úspěch konkrétního uživatele online seznamek, přičemž používání „správné“ značky může navýšit šanci na úspěch až o 82 %. Na první pohled to zní až neuvěřitelně. V případech, kdy měl uživatel v profilu konkrétní značku přímo uvedenou a setkal se s pozitivním dopadem, se jeho počet shod s testovacím profilem navýšil o průměrně 38 %. Na druhou stranu to funguje i opačně. Pokud se totiž do testovacího profilu zapsalo používání zařízení od „nesprávné“ značky, profil se setkal s negativním dopadem. Ten v průměru způsobil 30% snížení shod na zmiňovaných online seznamkách.

Prohlédněte si výsledky studie z MoneySuperMarket:

Nyní se už ale pojďme podívat na ty vůbec nejoblíbenější značky. Studie totiž za jednoznačného vítěze označila kalifornského giganta Apple, jehož produkty zvyšují šanci na úspěch na online seznamkách podstatně více než při použití produktů s konkurenčním systémem Android. Testovací profily se zvýrazněnými produkty jako iPhone, AirPods či Apple Watch se těšily 74% navýšení výsledných shod. Takto vysoké číslo se v jiných případech vůbec neobjevilo. To ale nutně neznamená, že by konkurenční produkty byly nutně špatné. I uživatelé s telefony jako Samsung Galaxy S22 Ultra či Google Pixel 6 Pro se setkali s navýšením výsledných shod. V takovém případě bylo navýšení jen podstatně nižší než u zařízení od Applu. Studie ale také ukázala přesný opak. Ukazovat na online seznamkách produkty levnějších, respektive ne natolik oblíbených značek, může naopak potenciální partnery odpudit. Extrémní propad byl zaznamenán u uživatelů Blackberry, jejíchž počet shod klesl o 78 %. Negativní dopady může přinést ještě například i Huawei, Oppo, One Plus či Sony. Detailní výsledky studie naleznete ve výše přiložené galerii.

iPhone 13 Jablíčkář
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

O studii

Studie probíhala během března a června 2022. Experti v tomto případě vytvořili identické profily napříč nejoblíbenějšími online seznamkami v řadě měst v rámci Severní Ameriky a Evropy. Profily byly vytvořeny například pro města jako San Francisco, New York, Los Angeles, Londýn, Barcelona a Řím. Mimo zmiňovaného dopadu používané značky telefonu se studie taktéž soustředila na takzvaný selfie test. V něm byl paradoxně vítězem Android.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více